| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Inflacja zaszkodzi firmom transportowym?

Inflacja zaszkodzi firmom transportowym?

Ceny dóbr i usług konsumpcyjnych w marcu 2011 r. zaskoczyły analityków. Wzrosły o 0,9 proc. w stosunku do poprzedzającego miesiąca. W porównaniu z marcem 2010 r. były wyższe o 4,3 proc.- wynika z szacunków GUS. Wysoka inflacja spowodowała także wzrost cen w branży transportowej.

Według GUS ceny żywności wzrosły w marcu br. o 2,2 proc., co podwyższyło wskaźnik inflacji aż o 0,49 pp (pkt. proc.) W zbliżonym do oczekiwanego tempie rosły ceny paliw. Wzrost cen odzieży i obuwia o 3,1 proc. podniósł wskaźnik inflacji o 0,15 pp, co znacznie przekroczyło oczekiwania analityków Ministerstwa Gospodarki. O tyle samo wskaźnik inflacji podniosły zmiany cen w transporcie. Na poziomie poprzedniego miesiąca utrzymały się z kolei ceny energii. Spadły natomiast ceny w dziedzinie kultury i rekreacji.

Eksperci Ministerstwa Gospodarki oczekują w kwietniu dalszego wzrostu cen w transporcie. Wolniej niż przed miesiącem powinny rosnąć ceny żywności, choć ich wzrost nadal będzie wysoki.

Ceny w kwietniu powinny wzrastać w tempie zbliżonym do 0,6 proc. Roczny wskaźnik inflacji może wzrosnąć i osiągnąć ok. 4,5 proc. Podstawowym źródłem niepewności pozostaje sytuacja na światowych rynkach żywności oraz paliw.

Polecamy: Jak założyć firmę transportową?

Źródło: MG

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Galopująca inflacja zaszkodzi firmom transportowym?
Galopująca inflacja zaszkodzi firmom transportowym?

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Zygmunt

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »