| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Mniej formalności dla przedsiębiorców?

Mniej formalności dla przedsiębiorców?

Sejm kontynuuje prace na projektem ustawy Ministerstwa Gospodarki dotyczącym zniesienia barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Koszty administracyjne ponoszone przez przedsiębiorców w Polsce to prawie 78 mld zł.

Wiceminister Mieczysław Kasprzak przypomniał, podczas Forum „Zmieniamy Polski Przemysł”, że jednym z celów Ministerstwa Gospodarki jest zapewnienie dogodnych dla rozwoju przedsiębiorczości regulacji prawnych. Jak poinformował, trwają prace nad projektem ustawy wprowadzającej zmiany w ponad 90 aktach prawnych. – Nie wszystkie obowiązki uda się zlikwidować, jednak można ograniczyć ich częstotliwość, oraz zmniejszyć zakres i ilość podawanych informacji – zaznaczył.

Dodał, że MG wprowadzi m.in. elektroniczny obieg dokumentów związanych z podejmowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. – Pozwoli to na szybszą i skuteczniejszą rejestrację przedsiębiorcy w jednym spójnym systemie – Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – powiedział wiceminister.

Wiceszef resortu gospodarki wyjaśnił, że MG od 2007 r. wprowadza w życie program redukcji obciążeń administracyjnych, w tym przede wszystkim obowiązków informacyjnych nakładanych na właścicieli firm. – Rozpoczynamy drugi etap realizacji założeń Reformy Regulacji – poinformował wiceminister Kasprzak. Przypomniał, że łączne koszty administracyjne ponoszone przez przedsiębiorców w Polsce to prawie 78 mld zł.

Polecamy: Czym jest punkt kontaktowy i jakie ma znaczenie dla przedsiębiorcy?

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Daniel Kotyras

Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »