| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Producenci zwalniają

Producenci zwalniają

Październik bieżącego roku przyniósł wzrost produkcji o 8% w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim - podał GUS. Ostatnie miesiące cechowały się wzrostem dwucyfrowym.

„Te dane trochę rozczarowują, mieliśmy apetyt na większy wzrost. Tym bardziej, że rośnie zatrudnienie i sprzedaż detaliczna. Z badań NBP wynika, że moce wytwórcze firm są wykorzystane w 80 proc., a banki spodziewają się zwiększonego zainteresowania kredytami ze strony dużych przedsiębiorstw. Nie widać też oznak hamowania popytu konsumpcyjnego. A wskaźnik PMI był w październiku najwyższy od 12 lat.

Polecamy: Jak założyć spółkę z o.o. - strona praktyczna

Z tego powodu spodziewaliśmy się wyższego wzrostu produkcji. Może nasze oczekiwania były zbyt duże. Firmy zachowują się racjonalnie i zapewne dostosowują swoje decyzje do zaostrzającej się polityki fiskalnej - tak w Polsce, jak i w innych krajach, które są naszymi głównymi partnerami biznesowymi - której skutków w przyszłości nie są w stanie do końca przewidzieć"- mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

Źródło: PKPP Lewiatan

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »