| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Europarlament dla przedsiębiorców

Europarlament dla przedsiębiorców

14 października w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbyła się druga edycja Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw. Wzięło w niej udział ponad 700 przedsiębiorców z 45 krajów, w tym 51 z Polski. Debatowali oni nad problemami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej w Unii.

Tematyka tegorocznego Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw podzielona była na 3 sesje, w trakcie których dyskutowano nad problemami kryzysu gospodarczego, polityki UE wobec MSP, agendy cyfrowej, praw konsumenta, opóźnień w płatnościach między przedsiębiorstwami, dostępu do rynków i ochrony środowiska.

Obrady i głosowanie pokazały, że przedsiębiorcy przede wszystkim oczekują usuwania barier blokujących dostęp do europejskiego i globalnego rynku. 94 proc. przedsiębiorców opowiedziało się za wzmocnieniem europejskiej dyplomacji ekonomicznej w celu wsparcia aktywności zagranicznej europejskich firm. Ponad 90 proc. popiera ogólnoeuropejski projekt e-podpisu i ustanowienie instytucji Europejskiej Spółki Prywatnej.

„Obrady Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw pokazały, że przedsiębiorcy chcą bardziej zintegrowanej polityki europejskiej, w dużo większym stopniu uwzględniającej interes małych i średnich firm. Europejscy przedsiębiorcy są spokojni o przyszłość, ale wciąż zwracają uwagę na brak narzędzi i odpowiednich warunków do działania. Biznes oczekuje, że politycy dostarczą im tych narzędzi” – mówi Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Wiceprezes Eurochambres.

Polecamy: Dla kogo są środki unijne

Rezultaty głosowań przeprowadzonych w trakcie Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw zostały przekazane Vincentowi Van Quickenborne, szefowi Rady ds. Konkurencyjności i będą rozpowszechnione wśród unijnych instytucji.

Polecamy: Co to jest pomoc de minimis i kto może z niej skorzystać

Europejski Parlament Przedsiębiorców organizowany jest już po raz drugi (poprzednia edycja miała miejsce w październiku 2008 r.) przez EUROCHAMBRES – Stowarzyszenie Europejskich Izb Handlowych i Przemysłowych.

Źródło: KIG

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dr Katarzyna Pfeifer - Chomiczewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK