| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Europarlament dla przedsiębiorców

Europarlament dla przedsiębiorców

14 października w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbyła się druga edycja Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw. Wzięło w niej udział ponad 700 przedsiębiorców z 45 krajów, w tym 51 z Polski. Debatowali oni nad problemami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej w Unii.

Tematyka tegorocznego Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw podzielona była na 3 sesje, w trakcie których dyskutowano nad problemami kryzysu gospodarczego, polityki UE wobec MSP, agendy cyfrowej, praw konsumenta, opóźnień w płatnościach między przedsiębiorstwami, dostępu do rynków i ochrony środowiska.

Obrady i głosowanie pokazały, że przedsiębiorcy przede wszystkim oczekują usuwania barier blokujących dostęp do europejskiego i globalnego rynku. 94 proc. przedsiębiorców opowiedziało się za wzmocnieniem europejskiej dyplomacji ekonomicznej w celu wsparcia aktywności zagranicznej europejskich firm. Ponad 90 proc. popiera ogólnoeuropejski projekt e-podpisu i ustanowienie instytucji Europejskiej Spółki Prywatnej.

„Obrady Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw pokazały, że przedsiębiorcy chcą bardziej zintegrowanej polityki europejskiej, w dużo większym stopniu uwzględniającej interes małych i średnich firm. Europejscy przedsiębiorcy są spokojni o przyszłość, ale wciąż zwracają uwagę na brak narzędzi i odpowiednich warunków do działania. Biznes oczekuje, że politycy dostarczą im tych narzędzi” – mówi Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Wiceprezes Eurochambres.

Polecamy: Dla kogo są środki unijne

Rezultaty głosowań przeprowadzonych w trakcie Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw zostały przekazane Vincentowi Van Quickenborne, szefowi Rady ds. Konkurencyjności i będą rozpowszechnione wśród unijnych instytucji.

Polecamy: Co to jest pomoc de minimis i kto może z niej skorzystać

Europejski Parlament Przedsiębiorców organizowany jest już po raz drugi (poprzednia edycja miała miejsce w październiku 2008 r.) przez EUROCHAMBRES – Stowarzyszenie Europejskich Izb Handlowych i Przemysłowych.

Źródło: KIG

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Hoffmann

dyrektor sieci zewnętrznej Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK