| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rośniemy najszybciej w Unii

Rośniemy najszybciej w Unii

Jesienna prognoza ekonomiczna Komisji Europejskiej przewiduje, że wzrost gospodarczy Polski w 2010 r. wyniesie 3,4%. Tak wysoki wskaźnik aktywności gospodarczej powoduje, że Polska jest jednym z liderów wzrostu PKB w całej Unii Europejskiej.

KE po raz trzeci w 2010 r. podniosła prognozy gospodarcze Polski. Komisja oczekuje, że w drugiej połowie roku aktywność gospodarcza w naszym kraju będzie zwiększać się w tempie zbliżonym do notowanej w pierwszym kwartale. Podobnie do polskiej gospodarki będzie się zachowywać gospodarka Niemiec. Zdaniem analityków MG, optymistyczne prognozy dotyczące najbliższej przyszłości Polski i jej głównego partnera handlowego, powinny poprawić nastroje sektora prywatnego.

Pozytywne wyniki gospodarek europejskich w drugim kwartale 2010 r. spowodowały, że KE podniosła prognozę tempa PKB dla całej UE. Wzrost, obejmujący w pierwszej połowie 2010 r. głównie sektory produkujące na eksport, powinien pobudzać także konsumpcję gospodarstw domowych. Z drugiej strony, wzrost gospodarczy Wspólnoty może być hamowany przez niepewne perspektywy światowej gospodarki oraz sytuację na rynkach finansowych.

Polecamy: Czym jest nieuczciwa reklama

Korzystny obraz gospodarek UE wspiera m.in. sytuacja gospodarstw domowych. W obliczu kryzysu znacząco zwiększyły one swoje oszczędności, natomiast w 2010 r. mają większą skłonność do konsumpcji. Do wzrostu spożycia powinny przyczynić się stabilne perspektywy inflacyjne i spodziewana poprawa na rynku pracy.

Źródło: MG

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK