| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rośniemy najszybciej w Unii

Rośniemy najszybciej w Unii

Jesienna prognoza ekonomiczna Komisji Europejskiej przewiduje, że wzrost gospodarczy Polski w 2010 r. wyniesie 3,4%. Tak wysoki wskaźnik aktywności gospodarczej powoduje, że Polska jest jednym z liderów wzrostu PKB w całej Unii Europejskiej.

KE po raz trzeci w 2010 r. podniosła prognozy gospodarcze Polski. Komisja oczekuje, że w drugiej połowie roku aktywność gospodarcza w naszym kraju będzie zwiększać się w tempie zbliżonym do notowanej w pierwszym kwartale. Podobnie do polskiej gospodarki będzie się zachowywać gospodarka Niemiec. Zdaniem analityków MG, optymistyczne prognozy dotyczące najbliższej przyszłości Polski i jej głównego partnera handlowego, powinny poprawić nastroje sektora prywatnego.

Pozytywne wyniki gospodarek europejskich w drugim kwartale 2010 r. spowodowały, że KE podniosła prognozę tempa PKB dla całej UE. Wzrost, obejmujący w pierwszej połowie 2010 r. głównie sektory produkujące na eksport, powinien pobudzać także konsumpcję gospodarstw domowych. Z drugiej strony, wzrost gospodarczy Wspólnoty może być hamowany przez niepewne perspektywy światowej gospodarki oraz sytuację na rynkach finansowych.

Polecamy: Czym jest nieuczciwa reklama

Korzystny obraz gospodarek UE wspiera m.in. sytuacja gospodarstw domowych. W obliczu kryzysu znacząco zwiększyły one swoje oszczędności, natomiast w 2010 r. mają większą skłonność do konsumpcji. Do wzrostu spożycia powinny przyczynić się stabilne perspektywy inflacyjne i spodziewana poprawa na rynku pracy.

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK