| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Niewielkie zmiany na GPW

Niewielkie zmiany na GPW

Spadek indeksu największych spółek na GPW nie wpłynął na nastroje inwestorów.

Handel na warszawskim parkiecie zaczął się spadkiem indeksu największych spółek i wskaźnika szerokiego rynku o 0,3-0,5 proc. Jednak inwestorzy nie byli zbyt zdecydowani, przez półtorej godziny trwały niewielkie wahania. W ich trakcie oba wskaźniki próbowały iść w górę, by po chwili znów spaść pod kreskę. Żaden z nich nie był w stanie zanadto oddalić się od poziomu wtorkowego zamknięcia. W tych „przedbiegach” trudno było wskazać przewagę którejkolwiek ze stron rynku.

Głównymi „winowajcami” zniżek w pierwszych minutach sesji były spadające o ponad 1 proc. akcje KGHM i tracące 1,3 proc. walory BZ WBK. O zmienności nastrojów świadczyło zachowanie tych ostatnich. Po pierwszej godzinie zyskiwały już one ponad
1 proc. Można to złożyć na karb planów sprzedaży banku przez jego głównego akcjonariusza, czyli irlandzki AIB. W południe zwyżka sięgała już 3 proc., a nieco później nawet 4 proc.

Niekorzystny odczyt wskaźnika ADP przesądził o losach sesji. Poziom 2500 punktów indeksu największych spółek stał się znów przedmiotem marzeń byków, choć zbyt mocno się od niego nie oddaliliśmy. Ostatecznie WIG20 zniżkował o 0,42 proc., wskaźnik szerokiego rynku spadł o 0,33 proc., a mWIG40 o 0,11 proc. Jedynie wskaźnik najmniejszych spółek zdołał utrzymać się symbolicznie nad kreską, rosnąc o 0,07 proc. Obroty na rynku akcji sięgnęły 1,57 mld zł.

Polecamy: Inwestycje.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

StukPuk.pl

Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »