| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Służby na bieżąco monitorują stan rzek

Służby na bieżąco monitorują stan rzek

Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w najbliższym okresie będą utrzymywać się podwyższone stany wody w większości rzek kraju, głównie w centralnej i północnej części kraju.

Na górnej Wiśle i Odrze woda ma dalej opadać, a na środkowych i dolnych odcinkach tych rzek przewidywany jest stopniowy wzrost poziomu wody. Nadal istnieje ryzyko lokalnych podtopień. Służby kryzysowe i strażacy monitorują sytuację na rzekach w miejscach wymagających stałej obserwacji.

Utrzymujące się ochłodzenie spowalnia proces topnienia śniegu, dzięki czemu mniej wody spływa do rzek. Spadek temperatury powietrza nie powinien spowodować ponownego tworzenia się lodu na rzekach.

Coraz lepsza sytuacja jest w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej nad Wisłą (woj. mazowieckie) – wciąż odnotowywane są spadki stanu wody. Od czwartku wieczorem (4 marca br.) poziom wody w Wyszogrodzie obniżył się o 112 cm, a w Kępie Polskiej o 128 cm.

Według IMiGW w Wyszogrodzie w czwartek wieczorem (4 marca br.) stan wody był na poziomie 742 cm. Z kolei 5 marca br. woda cały czas opadała - o godz. 7.00 była na poziomie 656 cm, o godz. 13.00 zmalała do 630 cm.

W Kępie Polskiej w czwartek (4 marca) w godzinach wieczornych poziom wody wynosił 728 cm. W piątek (5 marca br.) o godz. 7.00 stan wody był na poziomie 633 cm, a o godz. 13.00 spadł do 600 cm.

Żołnierze z 15. Batalionu Saperów z Orzysza przy pomocy ładunków wybuchowych rozbili 5 marca br. zator lodowy na rzece Guber - dopływie Łyny (woj. warmińsko-mazurskie).

MSWiA/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Pietrusiński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK