| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Wzrasta liczba wydanych kart kredytowych

Aktualizacja: 30.11.2009

Niemal 10,5 mln kart kredytowych mieli Polacy w portfelach na koniec września. Mimo zapowiedzi banków o restrykcyjnej polityce w wydawaniu kart, od czerwca do września przybyło ich ponad pół miliona – poinformował NBP. »

Terminy badań nie powinny decydować o przyznaniu becikowego

Aktualizacja: 27.11.2009

Resort pracy chce, aby kobiety nie musiały poświadczać opieki lekarskiej już od 10 tygodnia ciąży, ale od późniejszego terminu. Wtedy rzadziej będą tracić prawo do becikowego. »

Fiskus może zainteresować się prezentami

Aktualizacja: 27.11.2009

Urzędnicy skarbowi mogą się przyjrzeć prezentom świątecznym, by sprawdzić ich wartość. Prezent pod choinkę stanowi darowiznę, od której należy zapłacić podatek. Powołanie się na darowiznę, której nie opodatkowano, oznacza zapłatę 20-proc. sankcji. »

Opony sprzedawane w Europie będą oznakowane

Aktualizacja: 27.11.2009

Począwszy od listopada 2012 roku wszystkie nowe opony sprzedawane w Europie będą klasyfikowane i etykietowane pod kątem efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni i zewnętrznego hałasu toczenia. Oznakowanie opon będzie podobne do już istniejącego znakowania urządzeń AGD, a potencjalni nabywcy będą mieli możliwość porównania parametrów opon przed ich zakupem. »

Jest termin utworzenia komitetu audytu spółki

Aktualizacja: 27.11.2009

Spółki giełdowe i banki muszą do 6 grudnia powołać komitet audytu, który wraz z zarządem będzie odpowiadał za sprawozdania finansowe. »

Rejestracja spółki z o.o. przez Internet

Aktualizacja: 27.11.2009

Wniosek o rejestrację spółki z o.o. będzie można przesłać przez Internet. Wspólnicy będą mogli zawrzeć umowę spółki bez udziału notariusza. Możliwe będzie wniesienie wkładów do spółki w formie pieniężnej. »

Aplikant powinien uzyskać zgodę na pracę

Aktualizacja: 27.11.2009

Osoby odbywające aplikację adwokacką lub notarialną muszą mieć pozwolenie na pracę poza kancelarią patrona. W przeciwnym razie będą odpowiadać dyscyplinarnie. »

Polska zmniejszy dług publiczny

Aktualizacja: 27.11.2009

W 2015 roku Polska będzie krajem o jednej z najniższych relacji długu publicznego w stosunku do PKB, jeśli odejmie się część długu publicznego wynikającą z funkcjonowania drugiego filara emerytalnego – uważa Jacek Rostowski, minister finansów. »

Państwowa Inspekcja Pracy chce obniżyć wskaźnik wypadków

Aktualizacja: 27.11.2009

Przeprowadzenie ok. 90 tys. kontroli oraz skierowanie działań prewencyjnych do ok. 36 tys. podmiotów – adresatów kampanii, programów, konkursów i doradztwa zakłada program działania Państwowej Inspekcji Pracy na rok 2010. Zaprezentował go wraz z planem działań długofalowych na lata 2010-2012 główny inspektor pracy Tadeusz Jan Zając na posiedzeniu Rady Ochrony Pracy w siedzibie Sejmu RP. »

Dostawy rosyjskiego gazu do Polski są zagwarantowane

Aktualizacja: 27.11.2009

- Mamy zagwarantowane dostawy gazu w bezpiecznym i długoterminowym okresie. Jesteśmy też blisko podpisania umowy międzyrządowej na dostawy gazu ziemnego z Federacji Rosyjskiej do Polski - powiedziała wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska po spotkaniu polsko-rosyjskiego zespołu negocjacyjnego, które odbyło się w tym tygodniu w Ministerstwie Gospodarki. »

Banki starają się o korzystniejsze warunki najmu biur

Aktualizacja: 27.11.2009

Sektor bankowy wciąż znajduje się w okresie gwałtownych przemian i prognozuje się, że popyt banków na powierzchnie biurowe w europejskich stolicach finansowych będzie na niskim poziomie. Jednak banki zaczynają korzystać z okazji do wynegocjowania korzystniejszych warunków najmu w nowych obiektach. »

Wraca popyt na biura w Londynie

Aktualizacja: 27.11.2009

W ostatnim miesiącu na rynku w Londynie odnotowano powrót zainteresowania powierzchniami biurowymi ze strony dużych firm korporacyjnych. Łączne zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe wynosi obecnie prawie 90 tys. mkw. Po trzecim kwartale, kiedy rynek osiągnął najlepsze wyniki od czasu upadku banku Lehman Brothers, jest to dodatkowy czynnik pobudzający jego rozwój – podaje Cushman & Wakefield. »

Hotelarze czekają na rozwój infrastruktury w polskich górach

Aktualizacja: 27.11.2009

Jak wynika z raportu firmy doradczej Cushman & Wakefield pt. „Rynek Hotelowy Polskich Gór”, region polskich gór ma bardzo duży potencjał turystyczny. Jednak, jak pokazuje badanie, jego odpowiednie wykorzystanie uzależnione jest nie tylko od rozbudowy i podniesienia standardu istniejącej bazy hotelowej, ale przede wszystkim od dynamicznego rozwoju infrastruktury transportowej i narciarskiej. »

Rośnie unijny rynek Internetu szerokopasmowego

Aktualizacja: 27.11.2009

Internet szerokopasmowy w Europie wciąż szybko się rozprzestrzenia – w ciągu roku sieć rozbudowano w sumie o ponad 11 mln szybkich łączy. »

PayUp rozpoczął dystrybucję kart przedpłaconych paysafecard

Aktualizacja: 26.11.2009

Od października 2009r. poprzez sieć terminali elektronicznych PayUp w całej Polsce można nabyć karty paysafecard umożliwiające dokonywanie płatności online za zakupy w sklepach internetowych oraz w serwisach oferujących m.in. gry online, mobilny kontent oraz usługi VoIP. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

IESE Business School

Informacje o IESE

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK