| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Dynamiczny rozwój rynku leasingu

Dynamiczny rozwój rynku leasingu

Istnienie ogromnego i bardzo płynnego rynku wtórnego pojazdów i środków transportu sprawia, że w tej dziedzinie zawieranych jest najwięcej umów leasingowych.


Z kolei w leasingu maszyn poligraficznych bezpośrednio konkurują ze sobą dwie spółki: Handlowy-Leasing z nowymi umowami leasingowymi wartymi w I połowie roku 40,99 mln zł oraz Siemens Finance - 38,50 mln zł. Tuż za nimi plasują się: SG Equipment Leasing Polska (33,98 mln zł) oraz IKB Leasing Polska (22,54 mln zł) i Millennium Leasing (21,10 mln zł).Zdecydowanym liderem w segmencie maszyn do produkcji tworzyw sztucznych jest Millennium Leasing, który w I połowie roku zawarł umowy o wartości 48,72 mln zł. Na dalszych pozycjach plasują się: IKB Leasing Polska (21,73 mln zł) oraz BRE Leasing (20,63) mln zł.


Segment rynku leasingu maszyn do obróbki metalu ma lidera w spółce SG Equipment Leasing Polska, której udało się zawrzeć nowe umowy w I połowie roku o wartości 42,16 mln zł, dzięki czemu spółka wyprzedziła trzech bezpośrednich konkurentów: Handlowy-Leasing (31,68 mln zł), IKB Leasing Polska (24,04 mln zł) oraz Raiffeisen Leasing Polska (22,95 mln zł).


Leasing maszyn dla przemysłu spożywczego jest domeną SG Equipment Leasing Polska - nowe umowy w I półroczu o wartości 14,40 mln zł oraz Millennium Leasing 12,44 mln zł, VB Leasing Polska 10,47 mln zł i Europejski Fundusz Leasingowy 10,25 mln zł.


Na rynku leasingu sprzętu medycznego dominują dwie spółki: Siemens Finance o wartości nowych umów w I połowie roku równej 22,19 mln zł i VB Leasing Polska - wartość nowych umów 19,08 mln zł. W ślad za nimi podążają: BPH Leasing (14,04 mln zł) i Europejski Fundusz Leasingowy (13,18 mln zł).


Leasing sprzętu gastronomicznego zdominował Europejski Fundusz Leasingowy, który w I połowie roku zawarł nowe umowy o wartości 27,51 mln zł i zdecydowanie wyprzedził wicelidera, jakim jest w tym segmencie rynku Raiffeisen Leasing Polska (7,61 mln zł).


Ta spółka, Raiffeisen Leasing Polska, z kolei jest liderem leasingu wózków widłowych. W I połowie roku wyleasingowała ich za 35,23 mln zł, rewanżując się Europejskiemu Funduszowi Leasingowemu - 30,36 mln zł. Trzeci w tym segmencie jest BPH Leasing - 27,78 mln zł.

Liderzy leasingu maszyn w I poł. 2007 r. (w mln zł)
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Leasing maszyn i urządzeń w I poł. 2007 r. (w mln zł)
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

4,1 mld zł

Leasing maszyn

W I połowie 2007 r. dzięki leasingowi sfinansowano zakup maszyn za 4,1 mld zł

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK