| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Dynamiczny rozwój rynku leasingu

Dynamiczny rozwój rynku leasingu

Istnienie ogromnego i bardzo płynnego rynku wtórnego pojazdów i środków transportu sprawia, że w tej dziedzinie zawieranych jest najwięcej umów leasingowych.


Z kolei w leasingu maszyn poligraficznych bezpośrednio konkurują ze sobą dwie spółki: Handlowy-Leasing z nowymi umowami leasingowymi wartymi w I połowie roku 40,99 mln zł oraz Siemens Finance - 38,50 mln zł. Tuż za nimi plasują się: SG Equipment Leasing Polska (33,98 mln zł) oraz IKB Leasing Polska (22,54 mln zł) i Millennium Leasing (21,10 mln zł).Zdecydowanym liderem w segmencie maszyn do produkcji tworzyw sztucznych jest Millennium Leasing, który w I połowie roku zawarł umowy o wartości 48,72 mln zł. Na dalszych pozycjach plasują się: IKB Leasing Polska (21,73 mln zł) oraz BRE Leasing (20,63) mln zł.


Segment rynku leasingu maszyn do obróbki metalu ma lidera w spółce SG Equipment Leasing Polska, której udało się zawrzeć nowe umowy w I połowie roku o wartości 42,16 mln zł, dzięki czemu spółka wyprzedziła trzech bezpośrednich konkurentów: Handlowy-Leasing (31,68 mln zł), IKB Leasing Polska (24,04 mln zł) oraz Raiffeisen Leasing Polska (22,95 mln zł).


Leasing maszyn dla przemysłu spożywczego jest domeną SG Equipment Leasing Polska - nowe umowy w I półroczu o wartości 14,40 mln zł oraz Millennium Leasing 12,44 mln zł, VB Leasing Polska 10,47 mln zł i Europejski Fundusz Leasingowy 10,25 mln zł.


Na rynku leasingu sprzętu medycznego dominują dwie spółki: Siemens Finance o wartości nowych umów w I połowie roku równej 22,19 mln zł i VB Leasing Polska - wartość nowych umów 19,08 mln zł. W ślad za nimi podążają: BPH Leasing (14,04 mln zł) i Europejski Fundusz Leasingowy (13,18 mln zł).


Leasing sprzętu gastronomicznego zdominował Europejski Fundusz Leasingowy, który w I połowie roku zawarł nowe umowy o wartości 27,51 mln zł i zdecydowanie wyprzedził wicelidera, jakim jest w tym segmencie rynku Raiffeisen Leasing Polska (7,61 mln zł).


Ta spółka, Raiffeisen Leasing Polska, z kolei jest liderem leasingu wózków widłowych. W I połowie roku wyleasingowała ich za 35,23 mln zł, rewanżując się Europejskiemu Funduszowi Leasingowemu - 30,36 mln zł. Trzeci w tym segmencie jest BPH Leasing - 27,78 mln zł.

Liderzy leasingu maszyn w I poł. 2007 r. (w mln zł)
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Leasing maszyn i urządzeń w I poł. 2007 r. (w mln zł)
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

4,1 mld zł

Leasing maszyn

W I połowie 2007 r. dzięki leasingowi sfinansowano zakup maszyn za 4,1 mld zł

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Simpkins & Co Solicitors

Jedna z najlepszych firm prawniczych w południowej Anglii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »