reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Masłowska: Gronicki prowadzi krótkowzroczną politykę

Aktualizacja: 28.06.2005

Sejm rozpoczął we wtorek rano rozpatrywanie wniosków o odwołanie ministra finansów Mirosława Gronickiego. »

Sejm zajmie się wotum nieufności dla Gronickiego

Aktualizacja: 28.06.2005

Sejm, który we wtorek rano wznowił przerwane przed dwoma tygodniami obrady, zajmie się wnioskiem o wotum nieufności dla ministra finansów Mirosława Gronickiego. Głosowanie - po południu. »

Wal-Mart w Polsce?

Aktualizacja: 28.06.2005

Koncern Wal-Mart Stores planuje rozszerzyć działalność międzynarodową o Europę Środkową i Wschodnią - poinformował wczoraj „Financial Times”. »

Rozsądne zakupy w sieci

Aktualizacja: 28.06.2005

Coraz więcej konsumentów korzysta z zakupów przez internet. Niestety, bardzo słabo znają swoje prawa związane z zawieraniem tego typu umów. Oto informacje, które zainteresowani powinni znaleźć na stronie „wirtualnego” sprzedawcy. »

Rencista biznesmen zapłaci na ZUS

Aktualizacja: 28.06.2005

Renta z tytułu niezdolności do pracy nie będzie przyznawana na dłużej niż pięć lat, a wszyscy renciści uzyskujący wiek emerytalny przejdą na emeryturę - przewiduje projekt ustawy, którym zajmą się posłowie na rozpoczynającym się dzisiaj posiedzeniu Sejmu. »

Posłowie chcą zostawić "kominy"

Aktualizacja: 28.06.2005

Mimo że tzw. ustawa kominowa, według Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, jest niezgodna z prawem unijnym, a jej przepisy zostały zaskarżone przez pracodawców do Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu, posłowie Komisji Skarbu Państwa nie chcą zgodzić się na uchylenie jej regulacji zaproponowane przez rząd. »

Widoczny trend osłabienia złotego, spowodowany korektą

Aktualizacja: 27.06.2005

Złoty na początku tygodnia, w związku z korektą, osłabił się o 3 gr wobec euro i 0,2 gr wobec złotego, odpowiednio: do 4,05 i 3,33. »

W 2004 roku było ubezpieczone 3,45 proc. polskiego eksportu

Aktualizacja: 27.06.2005

Wraz z rosnącym eksportem z Polski zwiększa się także zakres jego ubezpieczania - wynika z danych Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) SA. W 2003 roku ubezpieczane było 3,17 proc. polskiego eksportu, w 2004 roku 3,45 proc. - poinformował na konferencji prasowej prezes KUKE Jarosław Biernacki. »

Są szanse na realizację projektu Tetra

Aktualizacja: 27.06.2005

Nadal są szanse na realizację projektu Tetra w ramach offsetu. Uruchomienie Tetry, w realizację której zaangażowane są Prokom i Computerland, może nastąpić najwcześniej po wyborach do parlamentu - poinformował wiceminister gospodarki Krzysztof Krystowski. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 27.06.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty na otwarciu pod wpływem eurodolara

Aktualizacja: 27.06.2005

W wyniku zmian eurodolara złoty umocnił się lekko wobec dolara, ale osłabił w stosunku do euro. W poniedziałek kurs EUR/PLN będzie wahał się w przedziale 4,02-4,05, a USD/PLN 3,31-3,33. »

Warto obniżać podatki

Aktualizacja: 27.06.2005

Obniżka stawek podatków dochodowych jest potrzebna, a wprowadzenie podatku liniowego dla wszystkich podatników wręcz niezbędne - uważają eksperci. Jak podkreślają, wysokość obciążeń podatkowych wpływa m.in. na atrakcyjność inwestycyjną kraju i tworzenie nowych miejsc pracy. »

Gaz drożeje od lipca

Aktualizacja: 27.06.2005

Od 1 lipca średnio o 3-8 proc. wzrosną ceny gazu dla dużych odbiorców tego paliwa (zakładów azotowych, hut szkła, elektrociepłowni) oraz o 3,8-7,1 proc. dla mniejszych firm i tzw. odbiorców komunalno-bytowych. Podwyżki związane są ze wzrostem o ponad 25 proc. cen zakupu gazu za granicą. »

Zwiększa się szara strefa gospodarki

Aktualizacja: 27.06.2005

Wyraźna liberalizacja kodeksu pracy zapoczątkowana pod koniec 2003 r. i obniżka podatków od firm nie zahamowała rozwoju szarej strefy. Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że bez umowy o pracę zarabia ponad 1,3 mln osób. »

Zmiany w kodeksie karnym skarbowym

Aktualizacja: 27.06.2005

Będą dodatkowe zmiany w kodeksie karnym skarbowym. Resort finansów chce, by za jazdę na oleju opałowym celnik mógł wystawić mandat w wysokości do 3 tys. zł. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Krenc

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama