reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

2006 r. pod znakiem wyższych podatków

Aktualizacja: 07.12.2005

Od kilku miesięcy obiecywano nam obniżkę podatków. Zamiast tego będziemy mieli kolejny rok wzrostu obciążeń. Jak wyliczyliśmy, każdy z nas odda w przyszłym roku fiskusowi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych więcej. »

Pensje rozbijają koalicję

Aktualizacja: 07.12.2005

Konflikt o prywatyzację Dolnej Odry, jaki rozgorzał pomiędzy LPR a resortem skarbu, jest zaledwie przygrywką do kolejnych spięć w koalicji. Plan zlikwidowania ustawy kominowej rozsadzi ją. »

Bez porozumienia w sprawie VAT

Aktualizacja: 07.12.2005

Ze względu na sprzeciw Niemiec unijni ministrowie finansów nie zdołali porozumieć się we wtorek w sprawie dalszego stosowania obniżonych stawek VAT. Decyzję będą musieli więc podjąć szefowie państw i rządów na "budżetowym" szczycie UE. »

Ekonomiczne podstawy nadal wzmacniają złotego

Aktualizacja: 06.12.2005

Dobry nastrój nadal utrzymuje się na rynku złotego, który pnie się w górę pokonując kolejne punkty psychologiczne. Taki trend może się utrzymywać w ciągu najbliższych dni - prognozują dilerzy walutowi. »

Biznes chwali Samoobronę

Aktualizacja: 06.12.2005

Wspólną grupę ekspercką pracującą nad zmianami prawa powołają polscy przedsiębiorcy i Andrzej Lepper. - U przewodniczącego Samoobrony nie wyczułem populizmu - mówił wczoraj prezes Business Centre Club Marek Goliszewski. »

Wzrosła stopa bezrobocia

Aktualizacja: 06.12.2005

Stopa bezrobocia w listopadzie 2005 roku, według wstępnych danych, wzrosła do 17,4 proc. z 17,3 proc. w październiku 2005 roku - poinformował Departament Rynku Pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS). »

Złoty i obligacje dalej mocne

Aktualizacja: 06.12.2005

Złoty oraz obligacje w dalszym ciągu umacniają się. »

Obiad za niezapłacony mandat

Aktualizacja: 06.12.2005

Jedna z warszawskich restauracji premiuje klientów za łamanie prawa. Kierowcy, którzy przyniosą niezapłacony mandat, mogą dostać darmowy posiłek. Inni restauratorzy uważają, że konkurent stosuje nieuczciwą promocję. »

Strajki będą ucywilizowane

Aktualizacja: 06.12.2005

Prawo do lokautu, zmniejszona ochrona działaczy związkowych, strajk pod kontrolą sądu, odebranie monopolu na reprezentowanie pracowników związkom zawodowym - tak mogą wyglądać zasady dialogu społecznego. »

Jak administrację związano prawem

Aktualizacja: 06.12.2005

Decyzja o reaktywowaniu po 40 latach sądownictwa administracyjnego była z jednej strony efektem wieloletnich nacisków środowiska prawniczego, z drugiej zaś efektem kompromisu politycznego. »

Złoty i obligacje pozostają stabilne

Aktualizacja: 05.12.2005

Kurs złotego oraz rynek obligacji pozostają spokojne w poniedziałek, a niewielkie zmiany wyznaczane są kursem eurodolara lub rynkami bazowymi. »

Polska odmawia udziału w Gazociągu Północnym

Aktualizacja: 05.12.2005

Polska nie jest zainteresowana budową odgałęziania Gazociągu Północnego, nie wyklucza powrotu do rozmów z Norwegią o możliwości dywersyfikacji źródeł dostaw gazu - poinformował wiceminister gospodarki Piotr Naimski. »

Aktywa OFE wzrosły w listopadzie

Aktualizacja: 05.12.2005

Wartość aktywów netto otwartych funduszy emerytalnych wzrosła w listopadzie w stosunku do października o 1,48 mld zł, czyli o 1,8 proc., i osiągnęła poziom 82,24 mld zł - poinformował ośrodek analityczny Analizy o­nline. »

MF nie wypowiada się na temat operacji walutowych

Aktualizacja: 05.12.2005

Ministerstwo Finansów nie chce wypowiadać się na temat operacji walutowych na rynku, zapowiada jednak, że ewentualne operacje będą miały minimalny wpływ na kurs, a gracze będą informowani w każdym miesiącu na temat operacji na rynku walutowym. »

PiS chce obniżki stóp do poziomu zbliżonego do EBC

Aktualizacja: 05.12.2005

Prawo i Sprawiedliwość chciałoby, aby RPP obniżyła stopy do poziomu stóp w EBC, jednak nie zamierza popierać propozycji Samoobrony zmian w ustawie o NBP - powiedział przewodniczący Komisji Gospodarki Artur Zawisza. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama