reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

W 2008 roku prąd zdrożeje co najmniej o 10 proc.

Aktualizacja: 02.11.2007

Urząd Regulacji Energetyki zwolni w listopadzie wszystkich sprzedawców energii z obowiązku przedkładania do zatwierdzenia taryf. Będzie to oznaczało uwolnienie cen energii i według ekspertów ich wzrost. »

Ryzyko wzrostu inflacji wciąż wysokie

Aktualizacja: 02.11.2007

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła główną stopę NBP na poziomie 4,5 proc., ale podkreśla, że konsekwencją szybkiego wzrostu gospodarki może być wzrost inflacji. »

Wydatki można było zaliczyć w koszty firmy

Aktualizacja: 02.11.2007

Wydatki spółki na doradztwo prawne związane z podwyższeniem kapitału zakładowego są jej kosztami ogólnymi, a zatem mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. »

Nowe formularze dla firm

Aktualizacja: 31.10.2007

 Od dzisiaj zdecydowana większość płatników rozliczających się z ZUS musi składać nowe formularze ZUS IWA. »

Firmanctwo pozbawia prawa do odliczenia VAT

Aktualizacja: 31.10.2007

Konsekwencją stwierdzenia firmanctwa jest pozbawienie podatnika prawa do rozliczenia VAT - uznał Naczelny Sąd Administracyjny. »

Podwykonawcy nie dostaną pieniędzy

Aktualizacja: 31.10.2007

Wartość pomocy publicznej nie powinna przekroczyć 50 proc. kosztów badań przemysłowych i 25 proc. kosztów prac rozwojowych. Przedsiębiorca w trudnej sytuacji ekonomicznej nie może wykorzystywać środków funduszu innowacyjności. »

Zezwolenie na działalność można zmodyfikować

Aktualizacja: 31.10.2007

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w specjalnej strefie ekonomicznej można, na wniosek przedsiębiorcy, zmienić. »

Jutro można kupić znicze i paliwo

Aktualizacja: 31.10.2007

Dzień Wszystkich Świętych będzie pierwszym wolnym świętem dla pracowników zatrudnionych w handlu. Klienci nie powinni mieć jednak problemów np. z zakupem zniczy i paliwa. »

Prezes ZUS o obniżce składki rentowej

Aktualizacja: 30.10.2007

Według prezesa ZUS Pawła Wypycha, jeżeli obniżka składki rentowej nie będzie obejmowała wszystkich, a tylko osoby z najniższymi zarobkami oraz wchodzących na rynek pracy - co proponuje PO - wówczas ZUS będzie potrzebował pół roku na przygotowanie nowej wersji programu Płatnik. »

Złota akcja hamuje swobodę przepływu kapitału

Aktualizacja: 30.10.2007

Przewidziane w kodeksie spółek handlowych odstępstwo od zasady: jedna akcja - jeden głos pozwoli Skarbowi Państwa obejść blokadę złotej akcji przez Komisję Europejską. »

Za 11 listopada nie przysługuje dzień wolny

Aktualizacja: 30.10.2007

W tym roku Święto Niepodległości wypada w niedzielę. W takiej sytuacji pracodawcy nie muszą wyznaczyć pracownikom innego dnia wolnego od pracy. »

Będą nowe druki CIT

Aktualizacja: 30.10.2007

Podatnicy CIT prowadzący w Polsce zakłady zagraniczne i zatrudniający osoby na terenie różnych samorządów będą musieli składać informacje na formularzach CIT-ST i CIT-ST/A. »

Nowe wymogi dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy

Aktualizacja: 30.10.2007

Producenci aut muszą zamieszczać w samochodach ostrzeżenia o tym, gdzie w samochodzie nie wolno montować fotelika dla dziecka. »

Na wydanie zaświadczenia urząd ma siedem dni

Aktualizacja: 30.10.2007

Podatnik może składać do urzędu skarbowego wnioski i podania oraz żądać stwierdzenia nadpłaty, wydania interpretacji lub określonych zaświadczeń. »

Duże spółki zarobiły więcej niż rok temu

Aktualizacja: 30.10.2007

Wyniki największych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie będą lepsze niż w tym samym okresie 2006 roku. Analitycy sądzą, że oczekiwane przez nich zyski są już wliczone w ceny akcji. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Snochowska

Aplikantka radcowska w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama