| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Menedżer nie skorzysta z podatku liniowego

Aktualizacja: 20.07.2007

Menedżer nadal nie będzie mógł korzystać z podatku liniowego. Przepis traktujący przychody z tytułu umów menedżerskich jak pochodzące z działalności wykonywanej osobiście, nie narusza konstytucji. »

KIG: utrzymanie wysokiego tempa gospodarczego dzięki przedsiębiorcom

Aktualizacja: 19.07.2007

W opinii Krajowej Izby Gospodarczej (KIG), utrzymanie dobrej koniunktury gospodarczej w ciągu ostatniego roku jest wynikiem coraz lepszego dostosowania polskich przedsiębiorców do potrzeb rynku. »

Zmniejszy się ryzyko przy umowach z upadłą firmą

Aktualizacja: 19.07.2007

Zawarcie układu z wierzycielami w postępowaniu upadłościowym będzie łatwiejsze. Ograniczona zostanie możliwość składania zażaleń na postanowienia sędziego komisarza. Głosowanie nad układem w grupach wierzycieli będzie pisemne lub ustne. »

Promotorzy nie ocenią wniosków o dotacje

Aktualizacja: 19.07.2007

Już wiadomo, jak będzie wyglądał system oceny wniosków przedsiębiorców o dotacje z funduszy unijnych. Zapowiadano ułatwienia, a są kosmetyczne zmiany. »

Pracodawcom łatwiej zatrudniać pracowników zza wschodniej granicy

Aktualizacja: 19.07.2007

Ukraińcy, Rosjanie i Białorusini będą mogli pracować przez trzy miesiące bez zezwolenia na pracę we wszystkich branżach. Jutro wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia w tej sprawie. »

Prawo do ulgi tylko dla realizujących projekt

Aktualizacja: 19.07.2007

Zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych przysługuje jedynie bezpośrednim beneficjentom środków unijnych. »

Walne możliwe także w cyberprzestrzeni

Aktualizacja: 18.07.2007

Zmiany kodeksu spółek handlowych zrównają możliwości wszystkich akcjonariuszy. Akcjonariusze będą mogli głosować przez internet lub listem poleconym. Nie będzie można blokować akcji przed walnymi zgromadzeniami. »

Zagranicznych inwestorów odstrasza niestabilne prawo i zła infrastruktura

Aktualizacja: 18.07.2007

W 2007 roku do Polski napłyną inwestycje zagraniczne o wartości 11,1 mld euro - wynika z prognozy Gazety Prawnej. Choć jest to największa kwota wśród krajów regionu, w przeliczeniu na jednego mieszkańca Polska wciąż pozostaje w tyle. »

Za wyższe składki banków zapłacą ich klienci

Aktualizacja: 18.07.2007

Narodowy Bank Polski nie będzie współfinansował systemu gwarancji lokat bankowych. Składki na system gwarancyjny w całości pokryją banki komercyjne i spółdzielcze. Ministerstwo Finansów chce opodatkować dochody Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. »

Na rynku pojawi się 1,3 mld zł dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 17.07.2007

Rusza pierwszy nabór wniosków na dotacje dla funduszy wysokiego ryzyka. Za ich pośrednictwem do polskich spółek ma trafić prawie 1,3 mld zł. »

Pracodawca musi zapewnić napoje chłodzące

Aktualizacja: 17.07.2007

Firmy powinny zadbać o napoje chłodzące dla pracowników zwłaszcza przed nadchodzącymi, ponad 30-stopniowymi upałami. »

Obowiązuje kilometrówka

Aktualizacja: 17.07.2007

Wydatki z tytułu użytkowania przez osobę fizyczną prowadzącą firmę niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych auta są odliczane do wysokości limitu ustalonego m.in. na podstawie ewidencji przebiegu pojazdu. »

Pracownicy ze Wschodu nie poprawią sytuacji firm

Aktualizacja: 17.07.2007

Firmy nie zaczną masowo zatrudniać pracowników ze Wschodu - oceniają przedsiębiorcy. Według badań NBP problem z brakiem siły roboczej może negatywnie odbić się na realizacji zamówień. »

Pożyczka tylko do końca tego miesiąca

Aktualizacja: 17.07.2007

Jeszcze tylko do końca lipca niepełnosprawni, którzy rozpoczynają prowadzenie nowej działalności gospodarczej, mogą się ubiegać o pożyczkę na otwarcie firmy ze środków PFRON. »

Fiskus karze za brak kas

Aktualizacja: 17.07.2007

W czasie wakacji podatnicy chętnie prowadzą działalność sezonową. Część takich przedsiębiorców nie wywiązuje się z obowiązków podatkowych. Urzędy kontroli skarbowej rozpoczęły kontrole sezonowych handlowców. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SOVA Accounting

Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »