reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Wydatek na tablice rejestracyjne będzie kosztem

Aktualizacja: 12.10.2009

Jeżeli udowodnimy, że napis umieszczony na tablicy rejestracyjnej samochodu promuje markę naszej firmy, wydatek na tablice będzie kosztem podatkowym. »

Przedsiębiorcy kolejny raz mogą ubiegać się o dotacje na rozwój e-usług

Aktualizacja: 13.10.2009

Od 26 października przedsiębiorcy będą mogli kolejny raz w tym roku składać wnioski o dofinansowanie na rozwój usług elektronicznych. »

Dotacje z UE trafiają do niewłaściwych firm

Aktualizacja: 12.10.2009

Unijne pieniądze idą na bary sushi i produkcję plastikowych kubków, a nie do firm, które mogłyby produkować nowe generacje odtwarzaczy mp3 czy aparatów cyfrowych – alarmują eksperci. »

Pakiety socjalne nie mogą być wpisane do kodeksu pracy

Aktualizacja: 12.10.2009

Pakiety socjalne nie zawsze są podpisywane między pracodawcą i przedstawicielami załogi, dlatego nie powinny być wpisywane do kodeksu pracy - mówili eksperci pracodawców i resortu pracy na posiedzeniu Komisji Trójstronnej. »

Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o pomoc publiczną

Aktualizacja: 12.10.2009

Od 30 listopada do 14 grudnia przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o pomoc publiczną na ratowanie lub restrukturyzację swoich firm - poinformował PAP Departament Integracji Europejskiej, Współpracy z Zagranicą i Pomocy Publicznej resortu skarbu. W zależności od siedziby firmy wnioski w tej sprawie będą przyjmowały delegatury ministerstwa. »

Firmy zyskają szczegółowe informacje o zadłużeniu kontrahentów

Aktualizacja: 09.10.2009

Rozszerzeniu ulegnie katalog instytucji uprawnionych do przekazywania informacji o zadłużeniu konsumentów i przedsiębiorców. Dzięki temu firmy zyskają bardziej szczegółowe dane na temat wywiązywania się  kontrahenta z zobowiązań finansowych. »

Państwowe ubezpieczenia kredytów eksportowych także dla firm zagranicznych

Aktualizacja: 09.10.2009

Z zabezpieczonych przez Skarb Państwa ubezpieczeń kredytów eksportowych będą mogły korzystać nie tylko firmy krajowe, ale także zagraniczne, powiązane kapitałowo z polskimi - przewiduje uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeniach eksportowych. »

Koniec tajemnicy bankowej, koniec unikania opodatkowania

Aktualizacja: 09.10.2009

Grupa najbogatszych państw ogłosiła koniec tajemnicy bankowej oraz sukces w walce z tzw. rajami podatkowymi. »

Mniej ofert pracy, bo firmy zgłaszają je tylko raz

Aktualizacja: 09.10.2009

Jedną z przyczyn spadku liczby ofert pracy w ostatnich miesiącach mogą być zmiany w prawie, które nie pozwalają pracodawcom zgłaszać zapotrzebowania na pracowników w kilku urzędach pracy jednocześnie, co było możliwe przed 1 stycznia - powiedziała PAP wiceminister pracy Czesława Ostrowska. »

Wzrosła liczba pracowników, którym nie wypłacono pensji

Aktualizacja: 09.10.2009

Wzrosła liczba pracowników, którym pracodawcy nie wypłacili wynagrodzenia. W trzech pierwszych kwartałach br. była ona prawie dwukrotnie wyższa niż w tym samym okresie 2008 r. Kwota niewypłaconych należności wzrosła o połowę - powiedział na konferencji prasowej Główny Inspektor Pracy, Tadeusz Jan Zając. »

Fiskus odzyska podatki od aut służbowych

Aktualizacja: 12.10.2009

Fiskus chce zastawić pułapkę na osoby korzystające ze służbowych samochodów. Jeśli firma nie wskaże, który z jej pracowników pojechał służbowym autem na wakacje, sama zapłaci za niego podatek - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". »

ETS o wspólnotowym znaku towarowym

Aktualizacja: 13.10.2009

  »

Płace w państwowych spółkach do zmiany

Aktualizacja: 08.10.2009

Ustawa kominowa obowiązuje w tej chwili w 466 spółkach. Rząd już w marcu zgodził się w Komisji Trójstronnej na jej likwidację do końca tego roku. »

Unia pomogła 10 tys. osób założyć biznes

Aktualizacja: 08.10.2009

Dzięki zwiększeniu regionalnych budżetów na rozwój samozatrudnienia ponad tysiąc osób więcej otrzyma unijne dotacje. Pieniądze trafią do tych, które znalazły się na listach rezerwowych. »

Naruszenie praw przedsiębiorców do znaków towarowych

Aktualizacja: 08.10.2009

Firmy produkujące wyroby tytoniowe mogą zostać pozbawione prawa do używania ich znaku towarowego. Pojawiła się również propozycja wprowadzenia zakazu pokazywania wyrobów tytoniowych w punktach sprzedaży. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kaliciak

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama