| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 5 mln zł na szkolenia dla pracowników

5 mln zł na szkolenia dla pracowników

Projekty dotyczące szkoleń dla pracowników małych i średnich przedsiębiorstw z Podkarpacia można składać w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Do rozdysponowania jest 5 mln zł, m.in. z unijnego programu Kapitał Ludzki.

Jak poinformowała PAP Monika Zając z rzeszowskiego urzędu pracy, o dofinansowanie mogą występować m.in. instytucje, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz firmy.

"Projekty mogą dotyczyć m.in. specjalistycznych szkoleń dla kadr zarządzających i pracowników mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z regionu. Szkolenia muszą wynikać z potrzeb, jakie ma dane przedsiębiorstwo, np. wprowadzenia nowego produktu czy usługi" - dodała.

Zając podkreśliła, że dofinansowanie mogą otrzymać również projekty, które będą zakładały specjalistyczne doradztwo dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

"Wszystkie projekty w naborze muszą być skierowane bezpośrednio do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców i ich pracowników" - zaznaczyła.

Dodatkowe informacje nt. naboru i dokumentacji konkursowej będzie można uzyskać podczas spotkania informacyjnego, które odbędzie się 13 grudnia br. w sali konferencyjnej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Dotychczas rzeszowski WUP wydał z programu Kapitał Ludzki na walkę z bezrobociem ponad 630 mln zł. Z pomocy tej skorzystało w sumie w regionie 200 tys. osób. Ponad 4,5 tys. osób, które uczestniczyły w projektach, zdobyło lub kontynuuje zatrudnienie (dane od 2011 r.).

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 Podkarpacie otrzymało do wydania niemal 500 mln euro.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »