reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 5 mln zł na szkolenia dla pracowników

5 mln zł na szkolenia dla pracowników

Projekty dotyczące szkoleń dla pracowników małych i średnich przedsiębiorstw z Podkarpacia można składać w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Do rozdysponowania jest 5 mln zł, m.in. z unijnego programu Kapitał Ludzki.

Jak poinformowała PAP Monika Zając z rzeszowskiego urzędu pracy, o dofinansowanie mogą występować m.in. instytucje, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz firmy.

"Projekty mogą dotyczyć m.in. specjalistycznych szkoleń dla kadr zarządzających i pracowników mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z regionu. Szkolenia muszą wynikać z potrzeb, jakie ma dane przedsiębiorstwo, np. wprowadzenia nowego produktu czy usługi" - dodała.

Zając podkreśliła, że dofinansowanie mogą otrzymać również projekty, które będą zakładały specjalistyczne doradztwo dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

"Wszystkie projekty w naborze muszą być skierowane bezpośrednio do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców i ich pracowników" - zaznaczyła.

Dodatkowe informacje nt. naboru i dokumentacji konkursowej będzie można uzyskać podczas spotkania informacyjnego, które odbędzie się 13 grudnia br. w sali konferencyjnej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Dotychczas rzeszowski WUP wydał z programu Kapitał Ludzki na walkę z bezrobociem ponad 630 mln zł. Z pomocy tej skorzystało w sumie w regionie 200 tys. osób. Ponad 4,5 tys. osób, które uczestniczyły w projektach, zdobyło lub kontynuuje zatrudnienie (dane od 2011 r.).

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 Podkarpacie otrzymało do wydania niemal 500 mln euro.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stronyireszta.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama