reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ponad 5 tys. śląskich firm w Internetowej Rewolucji

Ponad 5 tys. śląskich firm w Internetowej Rewolucji

Ponad 5,1 tys. małych i średnich firm z woj. śląskiego dołączyło dotąd do projektu Internetowa Rewolucja. W całym kraju skorzystało z niego już prawie 40 tys. przedsiębiorców - wynika z danych, przedstawionych w Gliwicach.

Internetowa Rewolucja to kampania zachęcająca przedsiębiorców do aktywnej obecności w internecie. W ramach projektu każda mała i średnia firma w Polsce może m.in. za darmo zarejestrować adres internetowy, samodzielnie stworzyć swoją pierwszą stronę internetową, wypróbować kampanię reklamową w sieci, umieścić wizytówkę na internetowych mapach i wziąć udział w szkoleniach dotyczących obecności on-line.

Projekt obejmuje też m.in. Dni Internetowej Rewolucji - całodniowe spotkania o charakterze szkoleniowo-targowym w ważnych polskich ośrodkach biznesowych.

Jedno z takich spotkań zorganizowano we wtorek w gliwickim Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej. Podczas warsztatów specjaliści opowiadali przedsiębiorcom o narzędziach i strategiach sprzedaży w internecie czy efektywnych kampaniach reklamowych prowadzonych w przeglądarkach i popularnych portalach społecznościowych.

Zainteresowani przedsiębiorcy mogli też dowiedzieć się na co zwracać uwagę, wybierając adres internetowy, jak założyć stronę WWW i jak ją promować w sieci - nie tylko po to, by w ogóle zaistnieć w internecie, ale odpowiednio dostosować swą obecność tam do wielkości firmy, jej oferty, rynku i otoczenia.

W Dniu Internetowej Rewolucji w Gliwicach uczestniczyli również praktycy zajmujący się reklamą internetową i tworzeniem stron internetowych oraz przedstawiciele agencji specjalizujących się w przygotowaniu i wdrażaniu strategii wizerunkowych.

Ich doświadczeń i rad - obok przedsiębiorców - słuchali studenci Politechniki Śląskiej. Według prorektora tej uczelni ds. współpracy międzynarodowej prof. Jerzego Rutkowskiego, czerpanie z takich wzorców może ułatwić im np. skuteczne promowanie w przyszłości własnych pomysłów biznesowych.

Projekt Internetowa Rewolucja prowadzony jest przy współudziale Google, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan i firmy home.pl. Patronat nad nim objął resort gospodarki.

Gliwice były czwartym ośrodkiem w kraju - po Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu - gdzie przygotowano Dzień Internetowej Rewolucji. Kolejny odbędzie się 5 kwietnia w Gdańsku. Potem - w ramach projektu - 19 mniejszych miast odwiedzi specjalna ciężarówka, gdzie przedsiębiorcy będą mogli m.in. poznać ofertę projektu i porozmawiać ze specjalistami zajmującymi się marketingiem on-line.

Według wykonanych na potrzeby projektu badań SMG/KRC, ok. 89 proc. polskich małych i średnich firm korzysta z sieci, jednak prawie połowa nie ma strony internetowej. Mający to zmieniać program prowadzony jest od ponad roku. Pierwsze firmy zaczęły z niego korzystać w grudniu 2009 r.

Według Jana Szczuckiego ze Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych, kampania nie tylko pomaga stawiać polskim przedsiębiorcom pierwsze kroki w sieci, ale też przyczynia do zmniejszania różnicy, jaka dzieli Polskę i rozwinięte kraje europejskie. Tam z sieci korzysta ok. 80-90 proc. populacji, w Polsce ok. 58 proc.

 

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dremel

BIG ON DETAIL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama