reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Będą dodatkowe środki dla urzędów pracy?

Będą dodatkowe środki dla urzędów pracy?

Wystąpiliśmy do Ministerstwa Finansów o dodatkowe środki na aktywizację bezrobotnych - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister pracy i polityki społecznej Jarosław Duda.

W tym roku w budżecie na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, takie jak staże, szkolenia czy dofinansowanie działalności gospodarczej, przeznaczono ok. 3,2 mld zł. To o ponad połowę mniej niż w zeszłym roku, kiedy kwota ta wynosiła ok. 6,5 mld. zł.

Duda powiedział, że MPiPS wystąpiło do resortu finansów o zgodę na przesunięcie środków w ramach Funduszu Pracy i zwiększenie budżetu na aktywizację bezrobotnych o ponad 1,2 mld zł.

"Rzeczywiście z powiatowych urzędów pracy napływają sygnały, że w niektórych powiatach środków jest za mało w związku ze zobowiązaniami z zeszłego roku. Reagujemy na tę sytuację najszybciej, jak możemy, nie pozostawimy tego sektora bez wsparcia" - zapewnił wiceminister.

Wyraził nadzieję, że dodatkowe środki będą mogły być uruchomione w ciągu kilku tygodni. "Jeśli to będzie za mało, będziemy szukać dalej" - dodał.

Podkreślił, że sytuacja finansowa Funduszu Pracy jest dobra, ma nadwyżkę, dlatego spodziewa się, że MF pozytywnie zaopiniuje wniosek.

Duda poinformował, że ze środków Funduszu Pracy mają także pochodzić dodatkowe pieniądze na refundację wynagrodzeń młodocianych pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w ramach przygotowania zawodowego oraz składek na ubezpieczenia społeczne od refundowanych wynagrodzeń. Pytał o to poseł Zbysław Owczarski (PJN). Jak dodał wiceminister, brakuje na ten cel 80 mln zł i o te środki także resort pracy wystąpił już do MF.(PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Arkadiusz Dudkiewicz

Doradca podatkowy, agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama