reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Paszport do eksportu - dofinansowanie dla MSP

Paszport do eksportu - dofinansowanie dla MSP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs na nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 6.1 Paszport do eksportu Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

W ramach tego działania można finansować projekty mające na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży firmy, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności swojej marki handlowej i firmowej na rynkach zagranicznych. Nabór wniosków trwać będzie od 21 lutego do 11 marca 2011 r. Wnioski należy składać w siedzibach Regionalnych Instytucji Finansujących.

Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które prowadzą działalność i mają siedzibę, a w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność, miejsce zamieszkania na terytorium Polski. Warunkiem możliwości aplikowania jest udział eksportu firmy w całkowitej sprzedaży nie przekraczający 30% w roku obrotowym poprzedzającym rok, w którym złożą wniosek o dofinansowanie.

Na dofinansowanie mogą liczyć autorzy projektów, którzy zakładają wejście firmy bądź jej marki na nowe rynki czy wzmocnienie konkurencyjności firmy na Jednolitym Rynku Europejskim. Oprócz działań związanych z dofinansowaniem wyjazdów na międzynarodowe targi wystawiennicze oraz misje handlowe, dotacje mogą też otrzymać projekty, których realizacja przyczyni się do wzrostu sprzedaży zagranicznej w ogólnej sprzedaży przedsiębiorstwa. Dofinansowanie może być także przeznaczone na promocję polskiej marki na rynkach zagranicznych.

Realizacja działania składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap to Przygotowanie Planu Rozwoju Eksportu, na którego realizację można uzyskać dotację do 80% całkowitych wydatków na zakup usług doradczych (maksymalna kwota wsparcia to 10 000 złotych dla jednego przedsiębiorcy). Drugi etap, tj. etap wdrożenia planu, może być dofinansowany maksymalnie w 50% w odniesieniu do wydatków, które kwalifikują się do objęcia finansowaniem. Kwota dofinansowania nie może przekroczyć 200 000 złotych dla jednego beneficjenta.

Najbliższy nabór wniosków rozpocznie się 21 lutego, będzie trwał do 11 marca 2011 roku.

Więcej informacji pod adresem http://poig.parp.gov.pl w zakładce „Działanie 6.1”.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PARP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Wicherkiewicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama