reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Powstanie nowy portal informacyjny ZUS

Powstanie nowy portal informacyjny ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął budowę Platformy Usług Elektronicznych, która umożliwi klientom dostęp do świadczonych przez Zakład usług drogą elektroniczną. Dzięki niemu bez wychodzenia z domu będzie można składać różnego rodzaju wnioski i dokumenty.

Ubezpieczony, przez Internet będzie mógł wystąpić o zaświadczenie podlegania ubezpieczeniu, osoba chora złoży wniosek o świadczenie rehabilitacyjne, emeryci i renciści sprawdzą wysokość otrzymywanych świadczeń. Każdy natomiast będzie miał dostęp do danych zapisanych na swoim indywidualnym koncie w ZUS. Dzięki portalowi na bieżąco będzie można kontrolować stan zgromadzonych na swoim koncie składek i wyliczyć hipotetyczną emeryturę. Drogą elektroniczną będzie też można kierować pytania do pracowników ZUS. W przypadku problemów z poruszaniem się po systemie pomocny będzie wirtualny doradca. Awatar odpowie na pytania i przeprowadzi klienta przez wszystkie funkcjonalności nowej witryny

Platforma Usług Elektronicznych ZUS będzie jednym z pierwszych w kraju projektów e-administracji, czyli pełnej informatyzacji usług jednostki administracji publicznej. Będzie zawierala część portalową NPI, formularze elektroniczne, wirtualnego doradcę oraz tzw. szynę usług elektronicznych będącą podstawą komunikacji elektronicznej w ZUS. Zapewni również funkcjonalność e-płatnika, która w prosty sposób umożliwia wypełnianie i przesyłanie dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS.

Budowa Nowego Portalu Informacyjnego, prowadzona przez firmę Sygnity, zostanie ukończona na przełomie 2011 i 2012 r. Oznacza to, że już na początku przyszłego roku będą uruchamiane pierwsze elektroniczne konta klientów ZUS. W celu rejestracji konta Zakład przydzieli użytkownikom indywidualny login i hasło. Płatnicy składek przy logowaniu do systemu będą mogli korzystać z posiadanego certyfikatu kwalifikowanego bezpiecznego podpisu elektronicznego lub loginu z platformy ePUAP.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

ZUS
Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Kwiatek Kancelaria Radcy Prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama