REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szersza oferta punktów konsultacyjnych dla firm

Alicja Fal

REKLAMA

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości będzie rozwijać ofertę Krajowego Systemu Usług. Zmiany mają iść w kierunku asysty w otwieraniu i prowadzeniu działalności gospodarczej, opieki nad przedsiębiorcą i standaryzacji usług.

W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja PARP na temat kierunków i ofert pomocy dla firm. W trakcie spotkania wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan podkreślił, że sektor MSP rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Zauważył, że ponieważ przedsiębiorcy rozpoczynający swoją karierę w biznesie potrzebują silnego wsparcia, należy wzmocnić funkcjonowanie m.in. Punktów Konsultacyjnych Krajowego Systemu Usług.

REKLAMA

REKLAMA


Punkty Konsultacyjne KSU są zlokalizowane na terenie całego kraju, tak, aby każdy przedsiębiorca poszukujący informacji mógł zdobyć ją w krótkim czasie. To również miejsce, gdzie przyjmowane są uwagi i propozycje firm dotyczące m.in. otoczenia prawno-legislacyjnego.


Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, powiedziała, iż odpowiedzią na zidentyfikowane potrzeby jest planowana zmiana zakresu usług KSU. Usługa ta, poza dotychczasową informacją w szeroko rozumianym zakresie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej będzie obejmowała również pogłębioną diagnozę potrzeb klienta wraz z zaproponowaniem rozwiązania jego problemów oraz doradztwo w zakresie asysty merytorycznej w rozpoczynaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej.


Podczas spotkania wskazano, że niezbędne w procesie rozwoju KSU są usługi informacyjne w obszarach rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz usługi doradcze tj.:

• asysta w otwieraniu i prowadzeniu działalności

Dalszy ciąg materiału pod wideo

• opieka nad klientem,

• udzielenie informacji na temat zasad korzystania z usługi (zakres i czas świadczenia finansowanie, wzajemne obowiązki, możliwe efekty),

• pomoc w kontaktach z usługodawcą specjalistycznym oraz

• monitorowanie dalszych losów klienta w procesie korzystania z usługi specjalistycznej.


Ponadto wiceszef resortu gospodarki zapewnił, iż trwają intensywne prace nad usprawnieniem procedur elektronicznych oraz włączeniu KSU do europejskiego systemu.


Punkty Konsultacyjne KSU na przestrzeni dwóch lat wyświadczyły ponad 140 tys. usług dla ponad 120 tys. klientów.

Alicja Fal

mojafirma.infor.pl/PARP

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Mojafirma.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA