REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W Warszawie założysz firmę przez internet

Alicja Fal

REKLAMA

Młodzi warszawiacy mogą już w prosty i szybki sposób zakładać firmy przez internet. Bez wychodzenia z domu wypełnią i złożą wniosek w tym celu.

Stołeczny ratusz z myślą o młodych przedsiębiorcach uruchomił portal „Działalność gospodarcza on-line”, umożliwiający rejestrację firmy przez internet. Co istotne, system pozwala na szybki transfer danych z wniosków EDG-1 między Urzędem Miasta, ZUS - em, Urzędem Skarbowym i Wojewódzkim Urzędem Statystycznym.

REKLAMA


3 kroki WWW


Na stronie znajduje się kreator formularza edg-1, który pomoże wypełnić wniosek krok po kroku, dzięki czemu cała operacja jest bardzo prosta i zajmuje tylko chwilkę. Wystarczy przejść trzy kroki WWW - W-ybrać sprawę, W-ypełnić formularz i W-ysłać wniosek.


Do korzystania z tej formy rejestrowania działalności niezbędny jest podpis elektroniczny, gdyż przesyłane dokumenty muszą zostać uwiarygodnione. Jeśli jednak przedsiębiorca nie posiada własnego podpisu elektronicznego, może wypełnić wniosek on-line i podpisać go własnoręcznie podczas wizyty w urzędzie dzielnicy.


Szybki transfer danych

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA


Urząd Miasta, Urząd Skarbowy, ZUS oraz Urząd Statystyczny podpisały porozumienie w sprawie internetowego transferu danych z wniosku edg-1. Dzięki temu możliwe stało się błyskawiczne przesyłanie między tymi instytucjami wypełnionych elektronicznie wniosków.


Nowy sposób przesyłania danych oznacza, że aby otrzymać wpis do ewidencji działalności gospodarczej wystarczy wypełnić elektronicznie udostępniony na portalu wniosek i udać się do urzędu dzielnicy po zaświadczenie, które otrzymamy od razu w dniu wizyty. W przypadku wniosku złożonego w formie papierowej na wpis czekalibyśmy nawet do 30 dni.


Skrócenie czasu oczekiwania na zaświadczenie to wynik porozumienia, dzięki któremu dokumenty przesyłane są w formie elektronicznej także do właściwego oddziału ZUS, Urzędu Skarbowego i Urzędu Statystycznego w tym samym dniu, w którym wniosek jest składany. Pozwala to uniknąć czasochłonnego, ręcznego przepisywania dokumentów i przesyłania w tradycyjnej formie papierowej za pośrednictwem poczty. Oznacza to dużą oszczędność czasu warszawskich przedsiębiorców oraz pracowników poszczególnych urzędów rejestrujących nowopowstałą firmę.


Warto dodać, że na nowym portalu można znaleźć także bazę ważnych informacji dotyczących prowadzenia własnej firmy oraz katalog najczęściej zadawanych przez przedsiębiorców pytań wraz z odpowiedziami.

Alicja Fal

mojafirma.infor.pl

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Mojafirma.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA