| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > E-biznes szansą na rozwój polskiej przedsiębiorczości

E-biznes szansą na rozwój polskiej przedsiębiorczości

W Polsce muszą być stworzone jak najlepsze warunki budowy tzw. społeczeństwa informacyjnego, co wyrówna szanse rozwoju polskiej przedsiębiorczości i konkurencyjność Polaków na rynku pracy.

Strategicznym elementem stymulującym wzrost gospodarczy i zatrudnienie są nowoczesne technologie informacyjne i telekomunikacyjne. Polska ma być krajem nowoczesnym, w którym młodzi ludzie chcą żyć i budować swoją przyszłość. Jednak pod tym względem pozostajemy nadal w „ogonie” Europy, a dzieląca nas w tym zakresie przepaść do czołówki stale się powiększa i będzie coraz trudniejsza do nadrobienia uważa Business Centre Club.


Poprawić tę sytuację mają programy operacyjne, w tym Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka (PO IG) - największy z programów nakierowanych na nowoczesne technologie. W ramach tego programu realizowane jest działanie 8.1 wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej, które umożliwia młodym przedsiębiorcom pozyskanie dotacji na e-biznes.


Niestety w tym roku nie będzie tak jak obiecywano dwóch naborów do programu PO IG 8.1. Skończy się na jednym konkursie, co budzi emocje przedsiębiorców planujących podjąć własną działalność gospodarczą.


Ministerstwo Rozwoju Regionalnego tłumaczy zaistniałą sytuację m.in. wyczerpaniem przewidywanego poziomu alokacji środków. Jednak zdaniem BCC mamy raczej do czynienia z problemem braku wkładu krajowego na realizację poszczególnych programów operacyjnych, czego skutkiem jest przesuwanie lub odwoływanie kolejnych naborów na projekty.


BCC wyraża jednak nadzieję, że taki stan rzeczy szybko ulegnie zmianie, bo przecież to przedsiębiorcy w przeważającej części wpływają na polski PKB, a nowoczesne technologie są obecnie strategicznym elementem budowy innowacyjnej, nowoczesnej i konkurencyjnej gospodarki.

oprac. Alicja Fal

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Halina Kochalska

Analityk Gold Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »