| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przedsiębiorcy sami skontrolują prawidłowość wykorzystania zwolnień lekarskich

Przedsiębiorcy sami skontrolują prawidłowość wykorzystania zwolnień lekarskich

Dzięki szkoleniu w ZUS przedsiębiorcy z łódzkiego będą mogli samodzielnie skontrolować prawidłowe wykorzystywanie zwolnień lekarskich przez zatrudnionych w swoich firmach pracowników.

I Oddział ZUS w Łodzi przeprowadził pierwszą edycję bezpłatnych szkoleń dla przedsiębiorców z zakresu kontroli wykorzystywania zwolnień lekarskich oraz przygotowywania dokumentacji do celów emerytalno-rentowych. W szkoleniach wzięło udział ponad 120 przedstawicieli firm zatrudniających co najmniej 20 pracowników.


Blok szkoleniowy składał się z trzech części. Pierwsza dotyczyła kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich. Druga część poświęcona była obowiązkom płatników składek, w tym zasadom kompletowania dokumentów dla celów emerytalno-rentowych. Natomiast trzecia część szkolenia miała na celu przybliżenie zasad rozliczania emerytów i rencistów osiągających przychody.


Przedsiębiorcy dowiedzieli się w jaki sposób przystąpić do kontroli, aby była ona zgodna z przepisami i wywoływała właściwe skutki prawne. Poznali zasady wypełniania wniosków o świadczenia pierwszorazowe i formularzy składanych w formie załączników do tych wniosków. Uzyskali również informacje na temat zasad zawieszania prawa do emerytury i zmniejszania jej wysokości.


Uczestnicy w trakcie szkolenia mieli możliwość zadawania pytań wykładowcom. Otrzymali również przygotowane przez ZUS poradniki.


Z uwagi na ogromne zainteresowanie, ZUS planuje przeprowadzić kolejne tego typu szkolenia we wrześniu. Chętni przedsiębiorcy mogą zapisywać się od 17 sierpnia pod numerami tel. 042 638-29-60 i 042 638-29-25.

mojafirma.infor.pl/ZUS

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »