| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przedsiębiorcy sami skontrolują prawidłowość wykorzystania zwolnień lekarskich

Przedsiębiorcy sami skontrolują prawidłowość wykorzystania zwolnień lekarskich

Dzięki szkoleniu w ZUS przedsiębiorcy z łódzkiego będą mogli samodzielnie skontrolować prawidłowe wykorzystywanie zwolnień lekarskich przez zatrudnionych w swoich firmach pracowników.

I Oddział ZUS w Łodzi przeprowadził pierwszą edycję bezpłatnych szkoleń dla przedsiębiorców z zakresu kontroli wykorzystywania zwolnień lekarskich oraz przygotowywania dokumentacji do celów emerytalno-rentowych. W szkoleniach wzięło udział ponad 120 przedstawicieli firm zatrudniających co najmniej 20 pracowników.


Blok szkoleniowy składał się z trzech części. Pierwsza dotyczyła kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich. Druga część poświęcona była obowiązkom płatników składek, w tym zasadom kompletowania dokumentów dla celów emerytalno-rentowych. Natomiast trzecia część szkolenia miała na celu przybliżenie zasad rozliczania emerytów i rencistów osiągających przychody.


Przedsiębiorcy dowiedzieli się w jaki sposób przystąpić do kontroli, aby była ona zgodna z przepisami i wywoływała właściwe skutki prawne. Poznali zasady wypełniania wniosków o świadczenia pierwszorazowe i formularzy składanych w formie załączników do tych wniosków. Uzyskali również informacje na temat zasad zawieszania prawa do emerytury i zmniejszania jej wysokości.


Uczestnicy w trakcie szkolenia mieli możliwość zadawania pytań wykładowcom. Otrzymali również przygotowane przez ZUS poradniki.


Z uwagi na ogromne zainteresowanie, ZUS planuje przeprowadzić kolejne tego typu szkolenia we wrześniu. Chętni przedsiębiorcy mogą zapisywać się od 17 sierpnia pod numerami tel. 042 638-29-60 i 042 638-29-25.

mojafirma.infor.pl/ZUS

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »