| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firma sporo zaoszczędzi na outsourcingu usług księgowych

Firma sporo zaoszczędzi na outsourcingu usług księgowych

Zatrudnienie księgowej w firmie jest droższe niż outsourcing usług księgowych. Oddając rachunkowość na zewnątrz, firma może oszczędzić nawet 1,5 tys. zł miesięcznie. Za usługi on-line płaci się mało, ale podatnik sam księguje dokumenty.

Barbara Kochańska-Mierzejewska, członek zarządu FPA Group, firmy outsourcingu internetowego, przyznaje, że oferta biur rachunkowych jest skierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą, które generują kilkadziesiąt dokumentów miesięcznie i zatrudniają pracowników. Dla takich firm zatrudnienie samodzielnej księgowej na etacie nie będzie finansowo korzystne, co potwierdza także Zbigniew Błaszczyk, doradca podatkowy Tax-US. Wyjaśnia on, że do kosztów wynagrodzenia należy doliczyć koszt stanowiska pracy, urlopu, szkoleń, prenumerat czasopism czy świadczenia pracownicze.

- Koszt stanowiska to wydatek do 1 tys. zł, w zależności od standardu, wymagań i woli pracodawcy - twierdzi Zbigniew Błaszczyk.

Barbara Kochańska-Mierzejewska ocenia jednak, że ten dodatkowy koszt może wynieść nawet 2,5 tys. zł. Do tego należy doliczyć wynagrodzenie księgowej. Jak wyjaśnia Zbigniew Błaszczyk, oczekiwania księgowych kształtują się w granicach od 3,6 do 13 tys. zł brutto.

Skorzystanie z usług firmy outsourcingu księgowego w przypadku firmy generującej 100-150 dokumentów miesięcznie jest więc tańsze i wynosi ok. 4-5 tys. zł. Oferta tych firm jest skierowana do klientów, którzy mają miesięcznie od 100 do kilkuset dokumentów księgowych oraz potrzebują prowadzenia zaawansowanego raportowania. Barbara Kochańska-Mierzejewska zwraca uwagę, że w przypadku korzystania z usług outsourcingu klient nie ponosi ryzyka dodatkowych kosztów związanych np. z chorobą pracownika, a ponadto firma ma pewność ciągłej obsługi księgowej.

Koszty usług księgowych

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

4-5 tys. zł koszt outsourcingu księgowego miesięcznie

50 zł koszt serwisu księgowości internetowej miesięcznie

ŁUKASZ ZALEWSKI

lukasz.zalewski@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Barnik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »