REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W 2009 roku wszystkie opłaty od hazardu pójdą w górę

Ewa Konderak

REKLAMA

Nieco ponad 10 proc. wzrosną od stycznia 2009 r. opłaty wnoszone na podstawie ustawy o grach i zakładach wzajemnych.

ZMIANA PRAWA

REKLAMA

W myśl ustawy z 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (t.j. Dz.U. z 2004 r. nr 4, poz. 27 z późn. zm.) minister finansów każdego roku podwyższa opłaty za udzielenie zezwolenia, opłaty egzaminacyjne i za wydanie świadectwa zawodowego lub uznanie wymienionych w ustawie dokumentów równoważnych świadectw. Podwyższenie tych opłat powinno odpowiadać wskaźnikowi wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w okresie trzech kwartałów w roku poprzedzającym rok podatkowy (dla roku 2009 jest to okres od stycznia do września 2008 r. - w tym okresie wskaźnik ten wyniósł 10,4 proc.).

Ministerstwo Finansów opublikowało właśnie projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o grach i zakładach wzajemnych, które podnosi stawki wymienionych opłat.

I tak opłata za zezwolenie na urządzanie gier i zakładów wzajemnych będzie wynosiła:

• za zezwolenie na urządzanie gier w kasynie gry - 418 807 zł (dotychczas 379 354 zł);

Dalszy ciąg materiału pod wideo

• za zezwolenie na urządzanie gier na automatach - 167 667 zł (dotychczas 151 872 zł);

• za zezwolenie na urządzanie gry bingo pieniężne - 167 573 zł (dotychczas 151 787 zł);

• za zezwolenie na urządzanie loterii fantowej lub gry bingo fantowe - 2801 zł (dotychczas 2537 zł), a gdy zezwolenie dotyczy obszaru jednego województwa - 1369 zł (dotychczas 1240 zł);

• za zezwolenie na urządza-nie zakładów wzajemnych - 55 886 zł (dotychczas 50 261 zł); oraz dodatkowo za każdy punkt przyjmowania zakładów wzajemnych - 284 zł (dotychczas 257 zł);

• za zezwolenie na urządzanie gier na automatach o niskich wygranych - 56 316 zł (dotychczas 51 011 zł); oraz dodatkowo za każdy punkt gry na automatach o niskich wygranych - 283 zł (dotychczas 256 zł);

• za zezwolenie na urządzanie loterii promocyjnej oraz loterii audioteksowej - 10 proc. wartości puli nagród, jednak nie mniej niż 1369 zł (dotychczas 1240 zł).

Z kolei opłata za złożenie egzaminu dla poszczególnych stanowisk lub funkcji ma wynieść:

• dyrektor i zastępcy dyrektora - 2093 zł (dotychczas 1896 zł);

• kierownik i zastępca kierownika - 1952 zł (dotychczas 1768 zł);

• inspektor nadzorujący punkty gry na automatach o niskich wygranych, wideoloterie i telebingo - 1685 zł (dotychczas 1526 zł);

• kasjer stołu - 1369 zł (dotychczas 1240 zł);

• osoba bezpośrednio prowadząca grę, obsługująca urządzenia do gier, z wyłączeniem pracowników obsługi technicznej, przyjmująca zakłady wzajemne - 550 zł (dotychczas 498 zł);

• osoba nadzorująca urządzenie loterii fantowej, bingo fantowego, loterii promocyjnej lub loterii audioteksowej - 1369 zł (dotychczas 1240 zł);

• inne stanowiska lub funkcje niewymienione w poprzednich punktach - 2801 zł (dotychczas 2537 zł).

Nowe opłaty zaczną obowiązywać 1 stycznia 2009 r.

Ewa konderak

gp@infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

REKLAMA

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

REKLAMA

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA