| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kredyt dla firmy nawet w 24 godziny

Kredyt dla firmy nawet w 24 godziny

Banki upraszczają proces przyznawania kredytów firmom oraz skracają czas oczekiwania na decyzję.


Banki pracują nad usprawnieniem procesów udzielania kredytów małym i średnim firmom. PKO BP na przełomie II i III kwartału wprowadzi system scoringowy przy udzielaniu kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), co umożliwi niemal natychmiastowe podejmowanie decyzji kredytowej.

- Będzie to oferta skierowana zarówno do dotychczasowych klientów PKO BP, jak i nowych, niezwiązanych wcześniej z bankiem - zapowiada Paweł Pach, dyrektor departamentu produktów MSP.

Niedawno bank wprowadził nowe pakiety dla firm oraz szybki kredyt inwestycyjny, udzielany według uproszczonej procedury.

- Decyzja kredytowa może być podjęta w ciągu 24 godzin. Bazujemy na zeznaniu podatkowym i oświadczeniu klienta o przychodach firmy. Te dane są w krótkim czasie weryfikowane przez doradcę, a następnie kredyt może zostać uruchomiony - mówi Paweł Pach.

Warunki, jakie muszą spełnić kredytobiorcy, to prowadzenie działalności gospodarczej przez przynajmniej 24 miesiące i posiadanie rachunku bieżącego w PKO BP.

Nad kolejnymi uproszczeniami procesu kredytowego pracuje także Raiffeisen Bank. Już teraz przedsiębiorca może otrzymać decyzję w ciągu 24 godzin, jeśli wnioskuje o standardowy kredyt inwestycyjny w kwocie do 1 mln zł.

- Doradca biznesowy spotyka się z przedstawicielem firmy, dokonuje wstępnej oceny zdolności kredytowej, przedstawia ofertę finansowania i zbiera dokumenty niezbędne do zbadania sytuacji ekonomiczno-finansowej. W ciągu jednego dnia podejmowana jest decyzja kredytowa. W optymalnym wariancie jeszcze tego samego dnia przedsiębiorca wie, czy otrzyma kredyt, co więcej, może podpisać wiążącą umowę kredytową - wyjaśnia Piotr Górski, odpowiedzialny za MSP w Raiffeisen Bank Polska.

Z kolei DnB Nord od kwietnia zaoferuje pożyczkę rozwojową, decyzja o jej przyznaniu będzie wydawana w ciągu 1,5 godziny. Jest to oferta skierowana do małych firm oraz mikrofirm, czyli osób prowadzących działalność gospodarczą.

12,8 proc. wzrostu wartości kredytów dla firm spodziewają się w tym roku ekonomiści Pekao

MONIKA KRZEŚNIAK

monika.krzesniak@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »