| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Internet nie zastąpi szyldów

Internet nie zastąpi szyldów

Przedsiębiorca powinien oznaczać szyldem miejsce, w którym prowadzi swoją działalność.


Związek Rzemiosła Polskiego chce, aby został przywrócony obowiązek zamieszczania szyldów tam, gdzie przedsiębiorca wykonuje działalność gospodarczą. Powinien on zostać uwzględniony w nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

 


- W ten sposób zostałaby przywrócona dobra praktyka sprzyjająca legalnie działającym firmom, jaka istniała pod rządami ustawy Prawo działalności gospodarczej z 1999 roku - powiedział Jerzy Bartnik, prezes Związku Rzemiosła Polskiego. Jego zdaniem szyld nie musiałby być wymagalny jedynie wówczas, gdyby przedsiębiorca wykonywał działalność w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym albo w obiekcie zabytkowym.


Ministerstwo Gospodarki nie podziela opinii ZRP. Umieszczanie szyldów jest uciążliwe szczególnie w biurowcach i dużych budynkach, w których mieści się kilkaset lub kilkadziesiąt firm, twierdzi resort. Bywa też kosztowne, bo często zarządy wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni żądają wygórowanych opłat za zgodę na zamieszczenie szyldu, który traktują jak reklamę. W praktyce problem z zamieszczeniem szyldu pojawia się też wówczas, gdy jedno biuro wynajmuje wspólnie kilku przedsiębiorców. W tych wszystkich przypadkach wykonanie obowiązku zamieszczania szyldu byłoby niemożliwe albo wręcz utrudnione.


MAŁGORZATA PIASECKA-SOBKIEWICZ

 

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »