| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zakres ochrony uzależniony od branży

Zakres ochrony uzależniony od branży

Od początku lipca PZU Życie testuje sprzedaż nowych programów ubezpieczeń na życie. Ich konstrukcja jest oparta na popularnych grupowych ubezpieczeniach pracowniczych. Nowością jest m.in. opracowanie pakietów skierowanych do firm z określonych branż.

Sporą zachęta dla klientów jest szeroki zakres usług assistance, czyli pomocy w razie nieprzewidzianych problemów ze zdrowiem. Ta opcja jest szczególnie przydatna dla osób samotnych lub samotnie wychowujących dzieci czy mających pod opieką osoby wymagające pomocy.
Konstrukcja pakietów dla małych i średnich przedsiębiorstw została dostosowana do najczęstszych ryzyk

Zagraniczna diagnoza

Stosunkowo mało znaną opcją jest ubezpieczenie tzw. drugiej opinii medycznej. Działa ona w razie jakiegoś poważnego zachorowania, kiedy od właściwego zdiagnozowania zależy powodzenie leczenia, a więc i życie pacjenta. Towarzystwo organizuje i pokrywa koszty uzyskania opinii zagranicznych lekarzy, specjalistów z danej dziedziny. Dostają oni dokumenty opisujące przebieg i stan choroby oraz wszelkie wyniki badań. Na tej podstawie sugerują sposób, w jaki należy leczyć pacjenta. Zaletą takiej drugiej opinii jest to, że specjalista spogląda na pacjenta świeżym okiem i być może jest w stanie wyłowić coś, na co nie zwrócił uwagi lekarz prowadzący. Przypadek konsultuje się z lekarzem zagranicznym, bo w Polsce trudno jest przełamać solidarność zawodową – inni lekarze starają się nie kwestionować opinii kolegi.

KIEDY I JAK MOŻE POMÓC UBEZPIECZYCIEL
Przykładowy zakres pomocy w razie wypadku czy hospitalizacji ubezpieczonego:
• osoby samotne – zorganizowanie wizyty lekarza pierwszego kontaktu czy wizyty pielęgniarki w domu dla zapewnienia ubezpieczonemu opieki, nie dłużej jednak niż przez pierwsze 48 godzin po wypadku (w razie wypadku w domu) lub 5 dni po wypisaniu ubezpieczonego ze szpitala.
• dzieci wychowywane przez osoby samotne – zorganizowanie przewozu dzieci ubezpieczonego (w wieku do 15 lat) do miejsca/osoby wskazanego przez ubezpieczonego lub przewóz tej osoby do miejsca zamieszkania dzieci. W przypadku braku takiej osoby zorganizowanie opieki nad dziećmi przez nie dłużej niż 7 dni. Po tym terminie towarzystwo ubezpieczeniowe pomaga zorganizować pomoc z opieki społecznej, jeśli dzieckiem nie może się zająć nikt z rodziny. Na podobny zakres pomocy mogą liczyć klienci opiekujący się osobami niesamodzielnymi.

Bianka Jaworska

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Łukaszewicz

Ekspert z zakresu zamówień publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK