| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Gilowska chce się skupić na zwalczaniu bezrobocia

Gilowska chce się skupić na zwalczaniu bezrobocia

Nowo powołana w sobotę w południe przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska chce się skupić na zwalczaniu bezrobocia, które uważa za największy problem w Polsce.



Dodał, że Samoobrona krytycznie odnosi się do wejścia Gilowskiej do rządu.



"Świadczy to o tym, że albo PiS nie ma kadr i sięga po kadry Platformy i Unii Wolności, albo chce w ten sposób zakopywać rów wykopany między PiS a PO, albo PiS pokazuje w tę sposób swoją prawdziwą twarz - że jest partią liberalną. Bo nie sądzę, żeby pani profesor poszła w kierunku socjal-liberalnym, tylko była liberałem, i to twardym. To przecież ona głosiła plan podatków 3X15 i dzisiaj niech nie kombinuje, że ona nie była twórcą tego i tego nie chciała. Broniła tej propozycji twardo z trybuny sejmowej, we wszystkich programach radiowych i telewizyjnych, że chyba na tyle się dzisiaj nie zmieniła. To bardzo źle świadczy o PiS" - powiedział Lepper.



Lider LPR, Roman Giertych powiedział, że powołanie Zyty Gilowskiej na ministra finansów jest błędem, który będzie drogo kosztował rząd Kazimierza Marcinkiewicza i PiS. Dodał, że taka zmiana może mieć wpływ na głosowanie LPR nad budżetem państwa.



"Taka zmiana jest fundamentalna i myślę, że jest to fatalny błąd, który będzie bardzo drogo kosztował zarówno pana premiera Marcinkiewicza, jak i PiS" - powiedział Giertych na konferencji prasowej.



"Niewykluczone, że ta zmiana wpłynie na głosowanie LPR w sprawie budżetu, choć myślę, że ten minister przez tydzień nic w tym budżecie nie nabroi. Nie wiem, kto poprze przyszłoroczny budżet, jeśli zostanie skonstruowany przez panią Zytę Gilowską" - dodał lider LPR.



Z kolei lider PSL Waldemar Pawlak obawia się, że nominacja Zyty Gilowskiej na stanowisko ministra finansów nie będzie sprzyjać prospołecznej strategii rządu.



"Zmiana na stanowisku ministra finansów może oznaczać zmianę w podejściu do strategii finansów publicznych. Pani minister Lubińska w deklaracjach wskazywała na bardziej prospołeczny charakter budżetu, w pracach sejmowych wprowadzono szereg poprawek zmieniających budżet. Po nominacji PSL będzie pilnie i uważnie obserwował poczynania minister finansów i rządu, szczególnie w pracach nad budżetem" - powiedział Pawlak.



Szef PSL powiedział, że partia przyglądać się będzie działaniom nowej minister finansów w pracach nad budżetem.



"Po tej nominacji nabieramy więcej obaw co do społecznego i socjalnego programu PIS, bo wydaje się, że realizowana jest część administracyjna i dotycząca bezpieczeństwa, natomiast część społeczna jest oddawana coraz bardziej w ręce polityków o liberalnych i monetarystycznych poglądach" - dodał.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Serwatka

Aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »