reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Środki czekają na wnioski

Środki czekają na wnioski

Do końca sierpnia zrealizowano około 52 mln zł płatności w ramach programu wspierania konkurencyjności. Do 31 grudnia kwota wypłat powinna wzrosnąć do 400 mln zł.

– Podpisywanie umów rozpoczęło się w drugim kwartale 2005 roku, dlatego większość refundacji wpłynie na konta beneficjentów do końca roku – uspokaja Danuta Jabłońska, dyrektor departamentu zarządzania Programem Wzrostu Konkurencyjności Przedsiębiorstw w Ministerstwie Gospodarki i Pracy. Zainteresowanie SPO WKP jest ogromne, złożono ponad 26,5 tys. wniosków, z których ponad 3 tys. zostało zatwierdzonych do realizacji. Do połowy sierpnia 2005 r. podpisano natomiast 2400 umów. Dofinansowanie dla zatwierdzonych projektów wynosi 2,67 mld zł, czyli 37 proc. łącznej wartości programu, wynoszącej 1712 mln euro (około 6,8 mld zł).
Poziom wypłat wynoszący obecnie ok. 52 mln zł wzrósł w trakcie ostatniego miesiąca ponadpięciokrotnie, jednak nadal nie jest satysfakcjonujący. O szybkie i regularne składanie wniosków o płatności apeluje wiceminister gospodarki Marek Szczepański. – Wszystkim zależy, aby przedsiębiorcy nie czekali do ostatniej chwili – twierdzi M. Szczepański. Jeżeli tak by się jednak stało, mogłoby nastąpić spiętrzenie płatności w ostatnich miesiącach przyszłego roku. A to prawie na pewno spowodowałoby zatory w wypłatach. Jeżeli do końca 2006 roku nie dokona się wszystkich wypłat funduszy alokowanych na 2004 r., niewykorzystane pieniądze przepadną.
Marcin Kowalczyk


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama