reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > LPR chce odwołania Gronickiego

LPR chce odwołania Gronickiego

Klub LPR chce odwołania ministra finansów Mirosława Gronickiego, ponieważ popiera o­n przystąpienie Polski do strefy euro. Projekt wniosku o wyrażenie wobec niego wotum nieufności trafił już do marszałka Sejmu. Dodatkowym argumentem, zdaniem LPR, jest podpisanie przez ministra rozporządzenia zrównującego akcyzę na oleje opałowy i napędowy i ponoszące akcyzę na gaz płynny.

Liga uważa, że ministrem finansów nie powinna być osoba, która akceptuje działania zmierzające do likwidacji złotego i polskiej władzy monetarnej."Wyrażamy swój zadecydowany sprzeciw wobec popieranej przez Mirosława Gronickiego koncepcji przystąpienia Polski do strefy euro" - napisano w uzasadnieniu wniosku.Jak z kolei powiedział Zygmunt Wrzodak, podpisanie przez ministra rozporządzenia w sprawie akcyzy uderzy w gospodarstwa domowe i małe oraz średnie przedsiębiorstwa, które ogrzewają mieszkania i biura olejem. "Brak programu osłonowego może spowodować, że firmy będą upadać, a społeczeństwo biednieć" - ocenił.Według LPR, wprowadzenie euro należy traktować jako "ważny krok w drodze do budowy Federalnego Państwa Europejskiego, którego budowa może się odbywać wyłącznie na gruzach państw narodowych". "W tym sensie należy stwierdzić, iż ewentualna likwidacja polskiego złotego stanowiłaby poważny krok w kierunku likwidacji polskiego państwa" - przekonuje LPR.Zdaniem LPR, skutkiem likwidacji złotego byłoby też przekazanie polskich praw suwerennych w dziedzinie polityki pieniężnej z Polski za granicę. Argumentem przeciwko przyjęciu euro - według LPR - jest także fakt, że "suwerenność monetarna daje prawo polskiej władzy ustawodawczej do określenia celów polskiego banku centralnego, instrumentów jego polityki oraz sposobów usytuowania polskiej władzy monetarnej w strukturze organów władzy państwowej"."Odwołanie Mirosława Gronickiego ze stanowiska powinno stanowić czytelny sygnał, że posłowie wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec działalności osób opowiadających się za likwidacją suwerenności monetarnej" - podkreślono w uzasadnieniu. Do momentu nadania tej depeszy PAP nie udało się uzyskać komentarza MF w tej sprawie.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria LTCA

Kancelaria LTCA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi sp.k. specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie prawnym i podatkowym na rzecz podmiotów prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama