reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > MPS: za 2 tygodnie emerytury pomostowe

MPS: za 2 tygodnie emerytury pomostowe

Projekt ustawy o emeryturach pomostowych przygotowany przez Ministerstwo Polityki Społecznej (MPS), który kosztować będzie maksymalnie około 4 mld zł rocznie trafi na posiedzenie rządu za dwa tygodnie - poinformowała dziennikarzy Agnieszka Chłoń-Domińczak, wiceminister polityki społecznej.

"24 maja projekt ten będzie na posiedzeniu rządu" - powiedziała Chłoń-Domińczak na wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami. "Projekt ten reguluje kwestie systemu emerytur pomostowych, dla tych osób, które w starym systemie mogły dostawać wcześniejszą emeryturę, a w nowym systemie nie mogą" - dodała.Emerytury pomostowe kosztowałyby maksimum około 4 mld zł rocznie. Z takim kosztem należy się liczyć w tych latach, w których najwięcej osób uprawnionych do emerytur pomostowych będzie korzystać z tego rozwiązania, czyli około 2020 roku. "System ten w ponad 80 proc. będzie finansowany z budżetu państwa. (...)Proponujemy utworzenie odrębnego Funduszu Emerytur Pomostowych (FEP), którym będzie zarządzał Fundusz Ubezpieczeń Społecznych" - powiedziała wiceminister polityki społecznej. Składki do wydzielonego FEP będą płacili również pracodawcy w wielkości 8,12 proc. wynagrodzenia. "System emerytur pomostowych powinien ruszyć od 1 stycznia 2007 roku, także uwzględniając przygotowanie administracyjne ustawa powinna być na początku 2006 roku" - powiedziała Chłoń-Domińczak."Jest to konstruktywna propozycja rządu związana z projektami, które już się pojawiły" - dodał. Wiceminister zaznacza, że projekt nie stanowi "gry wyborczej", gdyż do konsultacji został wysłany pod koniec listopada ubiegłego roku. Przyznała jednak, że szansa na uchwalenie przez Parlament proponowanego przez MPS projektu jest niewielka. "Wiem, że szanse są niewielkie" - dodała.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KPMG Sp. z o.o.

Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama