| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kurs złotego zbliżony do poniedziałkowego zamknięcia

Kurs złotego zbliżony do poniedziałkowego zamknięcia

Złoty otwiera się na poziomach zbliżonych do poniedziałkowego zamknięcia. Analitycy oceniają, że na wtorkowe notowania największy wpływ będą miały informacje z rynku euro- dolara.

Obligacje powinny zaś pozostawać stabilne. Około 9.05 za euro płacono 4,1960 zł wobec 4,1920 zł na poniedziałkowym zamknięciu, dolara zaś wyceniano na 3,2280 zł względem 3,2320 zł. Odchylenie od parytetu wynosiło 12,2 proc. po mocnej stronie, czyli tyle, co na zamknięciu w poniedziałek."Złoty dziś będzie pozostawał raczej pod wpływem czynników zewnętrznych. Jego kurs będzie prawdopodobnie kształtował się pod wpływem notowań euro-dolara" - powiedziała Agnieszka Decewicz, analityk Pekao SA.Dealerzy od kilku dni podkreślają, że prognozowanie notowań złotego w krótkim terminie jest obecnie bardzo trudne, bo rynek jest podatny na negatywne informacje z otoczenia, a inwestorzy, zwłaszcza zagraniczni, unikają ryzyka. A to przekłada się na pozycję większości walut emerging markets.Spokojnie jest natomiast na rynku obligacji. Inwestorzy wstrzymują się z podejmowaniem decyzji do zakończenia posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej."Nie spodziewam się większych zmian, aktywność inwestorów będzie raczej niska. Czekamy na decyzję RPP" - powiedziała Decewicz.Około 9.10 rentowność dwuletnich papierów wynosiła 5,32 proc. wobec 5,31 proc. na zamknięciu w poniedziałek. Natomiast dochodowość papierów pięcioletnich wynosiła 5,44 proc., czyli tyle co w poniedziałek. Podobnie było w przypadku dziesięcioletnich papierów, gdzie dochodowość wyniosła 5,49 proc., tak jak na zamknięciu dzień wcześniej.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "KM-LEX"

Kancelaria Prawna "KM-LEX" Roszczenia i usługi prawne Krzysztof Konopka. Kancelaria specjalizuje się w świadczeniu usług prawnych z zakresu dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu zawartych umów ubezpieczeniowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »