reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > WSA. Kancelaria patentowa zarejestruje swój znak towarowy?

WSA. Kancelaria patentowa zarejestruje swój znak towarowy?

Czy kancelaria patentowa może rejestrować na swoją rzecz znaki towarowe? Na to pytanie odpowie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku, który wyda za dziesięć dni.

Kancelaria patentowa ubiega się o rejestrację znaku towarowego Flesz. Jednocześnie ta sama kancelaria złożyła w Urzędzie Patentowym wniosek o uznanie za wygasłe prawa do tego znaku, który jest zarejestrowany na rzecz firmy Inco-Veritas. Wnioskodawcy powoływali się na to, że uprawniony z rejestracji znaku nie używa. Firma Inco-Veritas tłumaczyła, że chwilowe nieużywanie znaku wynika z przekształceń, jakie zachodzą w ich firmie.
UP postanowił postępowanie w tej sprawie umorzyć. Argumentował swoją decyzję faktem, że do sprawy przystąpiła strona do tego nieuprawniona. Zgodnie z ustawą Prawo własności przemysłowej, wnioskować o uznanie za wygasłe prawa innego podmiotu może żądać tylko podmiot, który ma w tym interes prawny. Zdaniem urzędu, kancelaria patentowa takiego interesu nie ma. Zgodnie z ustawą o rzecznikach patentowych, zawód rzecznika patentowego polega na świadczeniu pomocy w sprawach własności przemysłowej osobom fizycznym, osobom prawnym oraz jednostkom nieposiadającym osobowości prawnej. Kancelaria patentowa może być utworzona i prowadzona wyłącznie w celu wykonywania zawodu rzecznika patentowego. Nie może więc rejestrować znaków na swoją rzecz.
Kancelaria patentowa zaskarżyła, takie rozstrzygnięcie UP do WSA w Warszawie. Sąd postanowił ogłosić wyrok w tej sprawie dopiero w przyszłym tygodniu.
Sygn. akt VI SA /Wa 547/04
 


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Justyna Świder

specjalista z zakresu prawa oświatowego i samorządowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama