| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dotacje na realizację programów ochrony środowiska

Dotacje na realizację programów ochrony środowiska

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się już o dotacje na realizację programów środowiskowych. Finansowana może być m.in. budowa oczyszczalni ścieków, zdobycie pozwolenia zintegrowanego, a także gospodarka odpadami. Wnioski są przyjmowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do 18 marca.

– Zainteresowanie unijnymi dotacjami na ochronę środowiska powinno być duże. W ub.r. NFOŚiGW przeprowadził ankietę wśród przedsiębiorców, którzy rejestrowali się w elektronicznej bazie danych.

Zgłosiło się prawie 700 firm i najprawdopodobniej taka liczba wystartuje o unijną pomoc – powiedział Jarosław Sarul z WFOŚiGW w Warszawie podczas konferencji poświęconej funduszom strukturalnym na ochronę środowiska dla firm organizowanej przez firmę BiznesPartner. Przestrzegł jednak, że nie wszyscy ze zgłaszających się po dotacje będą mogli je otrzymać. Absorpcja unijnych funduszy w innych krajach wynosi kilkanaście procent. W Polsce może być podobnie.

Pierwsza runda aplikacyjna naboru wniosków o dotacje z Sektorowego Programu Operacyjnego „Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw (Działanie 2.4) rozpoczęła się w połowie stycznia”. Od tej pory przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie czterech grup projektów, które są związane ze zdobyciem pozwolenia zintegrowanego, ochroną powietrza, gospodarką odpadami i gospodarką wodno-ściekową.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zuzanna Świerc

specjalistka w zakresie gospodarki finansowej i rachunkowości podmiotów leczniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK