reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ekologia: pozwolenie na emisję zanieczyszczeń

Ekologia: pozwolenie na emisję zanieczyszczeń

Spośród 2,5 tys. przedsiębiorstw, które muszą uzyskać pozwolenia zintegrowane na emisję zanieczyszczeń do środowiska, posiada je zaledwie 93. Do 2010 roku przedsiębiorstwa będą musiały wydać ok. 100 mld zł na inwestycje w modernizację produkcji i rozwój technologii, uprawniające do pozyskania pozwolenia.

Na rozpatrzenie czeka 200 wniosków o wydanie pozwolenia zintegrowanego. To niewiele, biorąc pod uwagę czas, jakiego potrzebują urzędy na rozpatrzenie wniosku i wydanie pozwolenia – procedura wydania wniosku trwa od 1,5 miesiąca do 9 miesięcy.Uzyskanie pozwolenia zintegrowanego wiąże się z niemałymi kosztami. Sama opłata rejestracyjna wynosi od 200 euro do 3 tys. euro. Uzyskanie pozwolenia dla wielu firm oznacza też bardzo wysokie wydatki na przygotowanie obszernej dokumentacji. Elektrownia Bełchatów, która jako pierwsza uzyskała takie pozwolenie, tylko na przygotowanie 200-stronicowego wniosku i 700 stron załączonej dokumentacji wydała (nie licząc kosztów osobowych i inwestycji) ok. 100 tys. zł

Wszystkie firmy muszą uzyskać pozwolenie zintegrowane najpóźniej do końca października 2007 r. Będą musiały się ubiegać o nie przedsiębiorstwa z różnych branż: hutnictwa i przemysłu metalurgicznego, przemysłu chemicznego, mineralnego, przedsiębiorstwa energetyczne, działające w zakresie gospodarki odpadami, ale także zajmujące się produkcją dla rolnictwa i hodowlą.


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama