reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kontrola paliwa - nowe rozporządzenie ministra finansów

Kontrola paliwa - nowe rozporządzenie ministra finansów

Minister finansów określił szczegółowy sposób oraz tryb przeprowadzania przez organ celny kontroli rodzaju paliwa znajdującego się w zbiorniku pojazdu lub innego środka przewozowego.

Z nowego rozporządzenia ministra finansów wynika, że kontrolę rodzaju paliwa znajdującego się w zbiorniku pojazdu lub innego środka przewozowego przeprowadza się poprzez: próbę kwasową dokonywaną przez funkcjonariusza celnego oraz analizę dokonywaną przez wyspecjalizowane laboratorium celne.Próbę kwasową przeprowadza się przez dodanie odpowiedniej ilości paliwa do jednorazowego testera, w którym znajduje się 18-proc. roztwór wodny kwasu solnego, wymieszanie cieczy, a następnie pozostawienie tej mieszaniny przez okres 10 minut. Natomiast decyzję o przeprowadzeniu analizy przez wyspecjalizowane laboratorium podejmuje funkcjonariusz celny w przypadku uzasadnionego zastrzeżenia co do wyników próby kwasowej albo na żądanie kierującego pojazdem.

Z przeprowadzonej kontroli rodzaju paliwa znajdującego się w zbiorniku pojazdu sporządza się protokół. Jeżeli w wyniku kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości co do rodzaju paliwa znajdującego się w zbiorniku pojazdu, protokół sporządza się wyłącznie na żądanie kierującego kontrolowanym pojazdem, o czym należy go pouczyć.

Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 258, poz. 2583. Wejdzie w życie z dniem 21 grudnia br.


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Smulewicz

ekspert z zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama