Kategorie

Technika jazdy, Prowadzenie samochodu

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy można dostać mandat za jazdę bez butów? W teorii nie - takich zapisów nie ma w polskim prawie. W praktyce policjanci jednak jest to możliwe.
Czy można prowadzić w klapkach? Polskie przepisy właściwie nie regulują tej kwestii. Lepszym pytaniem jest jednak to czy należy prowadzić w klapkach.
Jak szybko ruszyć samochodem? Jak jednocześnie nie spalić sprzęgła i uniknąć szarpania samochodu? Na te wszystkie pytania odpowiemy dziś.
Jazda pod górkę zimą - szczególnie w trudnych warunkach drogowych - może wymagać od kierowcy umiejętności. O czym pamiętać? Opowiemy o tym.
Jak prowadzić auto zimą? Kierowca powinien pamiętać o często trudnych warunkach drogowych, a do tego przewidywać! Sprawdź nasze porady.
Zjawiska pogodowe w Polsce zaczynają się intensyfikować. Jak zatem zachować się, gdy kierowca zostanie zaskoczony w trasie przez mocne podmuchy? Jazda samochodem przy silnym wietrze może być sporym wyzwaniem.
Czy można prowadzić samochód po imprezie? Większość z nas odpowie, że tak, o ile kierowca jest trzeźwy. Tymczasem badania wykazują, że jazda na tzw kacu jest bardzo niebezpieczna nawet, gdy kierowca jest już trzeźwy.