Kategorie

Szyby, Porady internautów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czyste szyby to podstawa w naszym aucie a widoczność to jedna z najważniejszych rzeczy podczas jazdy - bezpiecznej jazdy. Czasami szyby w naszym aucie są zaparowane i ciężko jest pozbyć się tego problemu, co jest irytujące zwłaszcza, gdy wsiadamy do auta z samego rana i gnamy do pracy.
Zaparowane szyby w wilgotne dni to zmora każdego kierowcy. Jak sobie z tym poradzić? Sposobów jest kilka a oto one.
Przed podróżą samochodem powinniśmy koniecznie sprawdzić sprawność wycieraczek, bo gdy spadnie deszcz albo coś ubrudzi nam szyby, może okazać się, że nie spełniają swojej funkcji. Stare wycieraczki warto wymienić na nowe. Oto jak to zrobić.
Gdy wchodzimy do sklepu, mamy olbrzymi wybór odmrażaczy do szyb. A co, gdy środki te czasem nie są skuteczne? Co powiecie na zrobienie swojego preparatu, który nie pozwoli zamarzać szybom, lusterkom itd.?
Zamarznięte szyby samochodu to zmora wszystkich kierowców, którzy zostawiają swoje auta na noc na parkingu. Zamiast męczyć się ze skrobaniem oszronionych szyb, możesz przygotować woreczek z solą.
Mały kamyczek prysnął w przednią szybę i pęknięcie gotowe. Jeżeli nie masz czasu biegać po warsztatach samochodowych, możesz na jakiś czas zakleić pęknięcie, aby się nie rozszerzyło. Oto prosty i niezawodny sposób.
Jeśli w zimowe noce parkujesz samochód pod chmurką, rano czeka Cię skrobanie szyb. Możesz temu zapobiec.
Masz dużo przeterminowanych winiet na szybie, które ograniczają ci widoczność? Usuń je uważając, by nie porysować szyby.
Wkurzają cie zaparowane szyby zimą? Oto jak możesz sobie z tym poradzić.
Pozostałości po naklejkach są bardzo nieestetyczne, a z czasem jest jeszcze gorzej. Poświęć parę chwil na definitywne ich usunięcie.
Kilka wskazówek, jak przyciemniać szyby w samochodzie.
Problem zaparowanych szyb dotyka wszystkich kierowców. Zobacz jak sobie z nim poradzić.
Nie każdy wie, że są dwa rodzaje wody do spryskiwaczy.
Widoczność to podstawa. Jej brak możemy nawet przypłacić życiem. Oto kilka sztuczek, które pozwolą przywrócić blask naszemu oknu na jezdnię.
Wiecznie zaparowane szyby czy przenikliwe zimno panujące w samochodzie w pochmurny dzień to znak, że jest w nim za dużo wilgoci. Te porady pomogą Ci wysuszyć Twoje auto.