Kategorie

Porady internautów, Zima

W Polsce coraz więcej aut zasilanych jest gazem LPG. Jest to tańsza alternatywa dla benzyny czy ropy, lecz nie każdy wie, jakie są konsekwencje posiadania takiej instalacji i jak o nią dbać.
Kiedy zmienić opony na zimowe? - zastanawia się wielu kierowców. Sygnałem do zmiany opon nie jest śnieg, lecz spadek temperatury.
Płyn do spryskiwaczy ułatwia usunięcie zabrudzeń z szyb samochodu przy pomocy wycieraczek. Spryskiwacze zimowe mają większą zawartość alkoholu, co sprawia, że nie zamarzają i lepiej rozpuszczają lód na szybach. Płyn do spryskiwaczy na zimę można kupić w sklepie chemicznym, ale niekoniecznie, bo ten zrobiony samodzielnie jest równie skuteczny.
Aby zacząć w ogóle tę czynność, samochód należy dokładnie sprawdzić i oczyścić z zabrudzeń, smoły, soli i wosków.
Zima - zmora chyba każdego kierowcy, szczególnie wtedy kiedy śpieszymy się do pracy a tu zamarzł nam zamek. Co wtedy zrobić?
Gdy wchodzimy do sklepu, mamy olbrzymi wybór odmrażaczy do szyb. A co, gdy środki te czasem nie są skuteczne? Co powiecie na zrobienie swojego preparatu, który nie pozwoli zamarzać szybom, lusterkom itd.?
Zamarznięte szyby samochodu to zmora wszystkich kierowców, którzy zostawiają swoje auta na noc na parkingu. Zamiast męczyć się ze skrobaniem oszronionych szyb, możesz przygotować woreczek z solą.
Jeśli w zimowe noce parkujesz samochód pod chmurką, rano czeka Cię skrobanie szyb. Możesz temu zapobiec.
Ugrzązłeś w zaspie? Następnym razem pomyśl wcześniej i przygotuj zwykłą butelkę z piaskiem.
Ile razy zimą wychodziliśmy do pracy z kubeczkiem wrzątku? Zamarznięty zamek w drzwiach naszego samochodu przysparza wiele problemów a wystarczy:
Okazuje się, że w zimie wystartowanie na śliskiej powierzchni nie jest takie proste. Jak to zrobić?
Jest zima, napadało śniegu a Ty masz kłopot z wyjechaniem z zaspy?
Zamarzł zamek w twoim samochodzie i nie możesz dostać się do środka? Zobacz co możesz zrobić.
Zimą nawet najbezpieczniejszy samochód może spłatać figla, jeśli nie jest odpowiednio przygotowany do trudnych warunków atmosferycznych. Oto kilka wskazówek, jak zadbać o auto zimą.
Odpowiednie przechowywanie opon ma ogromny wpływ na ich późniejsze zachowanie w samochodzie i stan techniczny.
Problem zaparowanych szyb dotyka wszystkich kierowców. Zobacz jak sobie z nim poradzić.
Okres zimy to trudny czas zarówno dla kierowców, jak i samochodów. Trzeba odpowiednio przygotować swoje auto na przyjście mrozów. Nie wiesz jak to zrobić? Przeczytaj poniższe wskazówki.
Zima to szczególnie trudny okres dla twojego samochodu. Przygotuj go odpowiednio do zimy, a unikniesz problemów.
Wiosną wszystko wraca do życia. Pozwólmy rozkwitnąć naszemu pojazdowi i zafundujmy mu pozimową odnowę biologiczną.
W trakcie zimy nasz samochód potrzebuje specjalnej opieki. Oto kilka rad na temat tego, jak ułatwić mu przetrwanie tego trudnego okresu.
Zakopanie się w śniegu zdarza się nawet najlepszym kierowcom. Ważne by wyjść z tej opresji z godnością i…..sprawnym samochodem.
Zimą łańcuchy zwiększają przyczepność samochodu i pozwalają wjechać na zaśnieżone i oblodzone podjazdy. Oto kilka rad jak je bezstresowo założyć na koła pojazdu.
Czerwone światełko na desce rozdzielczej i problem z uruchomieniem samochodu może przyprawić o palpitacje serca niejednego kierowcę. Bez paniki, naładowanie akumulatora nie jest czarną magią.
Mróz nie jest najlepszym przyjacielem kierowcy. Wiedzą o tym zwłaszcza posiadacze nieco starszych aut. Co należy zrobić, gdy już cudem uda się odpalić samochód?
Zostawiasz zimą auto po blokiem albo w garażu? Oto jak powinieneś o nie zadbać, by na wiosnę było sprawne i gotowe do drogi.