Kategorie

Podróż samochodem z dziećmi

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
jak się przygotować do podróży w góry z małym dzieckiem? Podpowiadają eksperci za Skoda Auto Szkoły.
Mimo popularyzacji przewozu lotniczego, to właśnie samochód jest najczęściej wybieranym środkiem transportu w czasie wakacji. Co decyduje o jego przewadze?
Czy warto zabierać na wakacje samochód służbowy? Czy jest to w ogóle możliwe oraz z jakimi konsekwencjami trzeba się liczyć?
Powrót samochodem z wakacji bywa naprawdę niebezpieczny. Postanowiliśmy zapytać prawdziwych kierowców wyścigowych o czym należy pamiętać w trakcie długiej jazdy samochodem i co wpływa na poprawę naszego bezpieczeństwa w jej trakcie.
Wracając wakacji autem trzeba pamiętać o zachowaniu cierpliwości, dostosowaniu prędkości do wymogów przepisów i nie wpadaniu w gniew z powodu korków, które będą dla większości kierowców nieuniknione. O czym przestrzegają jeszcze trenerzy Szkoły Jazdy Renault.
Latem warunki do jazdy autem potrafią być bardzo trudne. Nawet w słoneczny dzień warunki do jazdy bywają niezwykle trudne i niebezpieczne. O czym trzeba pamiętać jeżdżąc samochodem w trakcie lata?
Okazuje się, że zbyt silna koncentracja kierowcy na sytuacji na drodze może stwarzać niebezpieczeństwo. Dlaczego?
Wyjazd na narty za granicę to tylko z pozoru łatwa sprawa. Okazuje się, że w wielu państwach Europy obowiązują precyzyjne przepisy regulujące nie tylko wyposażenie pojazdu, ale i sposób transportowania nart w pojeździe.
Samochodowe podróże z dzieckiem są wyzwaniem dla wszystkich rodziców. Nie tylko ze względu na to, że dzieci wymagają dużo uwagi i szybko się nudzą, ale również dlatego, że zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym podczas podróży jest niezwykle istotne. Radzimy, jak przygotować się do podróży z dzieckiem?