Wybór kominka oraz wskazówki techniczne
29 maja 2010
Wybierając kominek i towarzyszący mu wkład (lub kasetę), należy zastanowić się, do jakich celów ma służyć kominek – do dekoracji i dogrzewania domu w okresach przejściowych, czy może jako podstawowe źródło ogrzewania.
Kominowe systemy prefabrykowane z elementów ceramicznych
29 maja 2010
Prefabrykowane elementy ceramiczne charakteryzują się dużą elastycznością funkcjonalną i można je łatwo adaptować do różnych rozwiązań urządzeń grzewczych.
Kominy murowane
29 maja 2010
Kominy murowane można budować jedynie z pełnych cegieł ceramicznych – jeśli będą w nich prowadzone kanały dymowe.
Charakterystyka kominów
29 maja 2010
Komin stanowi integralną część budynku. Oczywiście możliwe jest wybudowanie domku bez komina, lecz w sytuacji instalacji kominka i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa użytkowników decyzja o wykonaniu takiej konstrukcji nie powinna napotykać problemów.
Oświetlenie – ważne uwarunkowania
28 maja 2010
Projektując dom i decydując się na jego usytuowanie na działce budowlanej należy wziąć pod uwagę przepisy dotyczące oświetlenia pomieszczeń.
Jak układać przewody elektryczne?
28 maja 2010
Przewody należy układać ortogonalnie w sposób uniemożliwiający ich późniejsze, w sytuacji remontu, uszkodzenie np. podczas wymiany drzwi.
Kilka słów o oświetleniu
28 maja 2010
Właściwe oświetlenie jest jednym z zasadniczych aspektów funkcjonalnych mieszkania. Oprócz aspektów umożliwiających wydłużenie efektywnego czasu pracy ma również walory dekoracyjne i wpływ na subiektywne postrzeganie przez nas temperatury pomieszczenia.
Właściwa instalacja elektryczna
28 maja 2010
Wstępnie zaplanowaną, po konsultacji z elektrykiem , instalację należy podzielić na obwody dostarczające energię do punktów oświetleniowych oraz gniazd zasilania.
Zasada działania kolektora słonecznego
28 maja 2010
Kolektor pobiera energię z promieniowania słonecznego. Przechwycona energia jest przekazywana za pomocą nośnika ciepła np.: cieczy (glikol, woda) lub gazu do instalacji grzewczej.
Pozyskiwanie energii słonecznej przez kolektory
28 maja 2010
Kolektory słoneczne w Polsce wykorzystuje się głównie do podgrzewania wody użytkowej. Najczęściej oznacza to zakup kilku kolektorów. Kolektory słoneczne czerpią energię z odnawialnego źródła, jakim jest Słońce, zatem zainstalowanie ich w domu można uznać za wkład w ochronę środowiska i działanie ekologiczne – spójne z polityką energetyczną Unii Europejskiej.