Kategorie

Biopaliwa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od 12 października w Polsce i całej Europie obowiązują nowe oznaczenia paliw - to efekt wprowadzenia unijnej dyrektywy. Jak wyglądają i co oznaczają nowe oznaczenia paliw?
Zdaniem przedstawicieli 120 organizacji biopaliwa i biomasa drzewna mają negatywny wpływ na stan środowiska naturalnego i powinny zostać wycofane z użytku. Dlaczego?
PKN ORLEN inwestuje w stację doświadczalną w Płocku, w której inżynierowie będą pracowali nad produkcją biopaliw z hodowlanych glonów.
Niska cena ropy przekłada się na niższe zarobki w sektorze rolnictwa. Najwięcej tracą producenci oleju rzepakowego, stosowanego przy produkcji biopaliw.
Parlament Europejski chce ograniczenia udziału biokomponentów pochodzenia rolniczego w paliwach. Jak duże mają być to zmiany? I co jest ich przyczyną?
Europosłowie z komisji środowiska PE opowiedzieli się za tym, by do 2020 r. ograniczyć udział konwencjonalnych biopaliw w transporcie do 6%.
Senat zgłosił 20 poprawek do ustawy o biopaliwach. Wprowadzenie ustawy ma zakończyć postępowanie Komisji Europejskiej przeciwko Polsce.