REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praktyczne aspekty sporządzania taryf dla ciepła. Regulacje, zasady kalkulacji, procedury

REKLAMA

Zapraszamy do udziału w specjalistycznych warsztatach „Praktyczne aspekty sporządzania taryf dla ciepła. Regulacje, zasady kalkulacji, procedury”, które odbędą się w 26 września 2013 roku w Warszawie. Wydarzenie przygotowane zostało przez Zespół CBE Polska.

Warsztaty będą prowadzone przez dr Pawła Bogusławskiego, Naczelnika wydziału ds. analiz i  gospodarki ciepłowniczej w departamencie przedsiębiorstw energetycznych Urzędu Regulacji Energetyki. Podczas wydarzenia jako prelegenci głos zabiorą również Marek Kozikowski i Tomasz Bagiński – przedstawiciele firmy MSG-e Sp. z o.o., która specjalizuje się w doradztwie dla przedsiębiorstw branży ciepłowniczej.

REKLAMA

Warsztaty będą prowadzone przez dr Pawła Bogusławskiego, Naczelnika wydziału ds. analiz i  gospodarki ciepłowniczej w departamencie przedsiębiorstw energetycznych Urzędu Regulacji Energetyki. Podczas wydarzenia jako prelegenci głos zabiorą również Marek Kozikowski i Tomasz Bagiński – przedstawiciele firmy MSG-e Sp. z o.o., która specjalizuje się w doradztwie dla przedsiębiorstw branży ciepłowniczej.

Polecamy serwis: VAT

Eksperci wyjaśnią między innymi jak prawidłowo sporządzić taryfę uwzględniając wymogi prawa oraz interesy własne i odbiorców; jak przygotować się na kontrolę URE; co zrobić by w  taryfie pokrywać koszty nie tylko najpilniejsze i najniezbędniejsze, ale również te związane z  inwestycjami, modernizacją i rozwojem infrastruktury, a także jakie są planowane zmiany regulacyjne, które będą miały wpływ na przyszłą metodologię sporządzania taryf.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Najważniejsze zagadnienia:

 • ostatnie zmiany i perspektywy regulacji w zakresie taryf dla ciepła
 • planowane przepisy dotyczące likwidacji obowiązku przedłożenia taryfy do zatwierdzenia Prezesowi URE – na jakich zasadach i dla kogo?
 • nowe środki kontroli następczej nad taryfami niepodlegającymi zatwierdzeniu oraz kary
 • zwrot kapitału w taryfie – sposoby jego prawidłowego ujęcia w świetle zmian wprowadzonych przez PURE na lata 2013–2015
 • procedury opracowywania wniosku o zatwierdzenie lub zmianę taryfy – procedury i  postępowanie administracyjne
 • bilans ciepła, planowanie kosztów oraz ich uwzględnianie w kalkulacji taryf
 • kalkulacja cen i stawek dla poszczególnych odbiorców oraz symulacja zmian w  obciążeniach odbiorców po wprowadzeniu nowych regulacji
 • panel symulacyjny dotyczący korelacji poszczególnych wielkości taryfowych
 • planowanie kosztów uzasadnionych – modernizacje, koszty działalności koncesjonowanej oraz koszty pośrednie, obowiązki związane z efektywnością energetyczną i z emisjami CO2
 • ujęcie w planach taryfowych obowiązku dotyczącego ponoszenia opłat zastępczych wynikających z ustawy o efektywności energetycznej z 15 kwietnia 2011 r.
 • praktyczne podejście do informacji Prezesa URE nr 9 oraz 10/2013 w kontekście odzwierciedlenia w kalkulacjach wytycznych, które dotyczą zasad i sposobu ustalania oraz uwzględniania w taryfach dla ciepła zwrotu z kapitału na lata 2013-2015
 • rozliczenia z odbiorcami ciepła

Zobacz również: Akcyza na węgiel 2012 - 10 miesięcy doświadczeń, setki interpretacji, kilkaset milionów złotych kosztów

Do udziału w warsztatach Organizatorzy zapraszają:

 • Osoby zajmujące się sporządzaniem taryf dla ciepła
 • Ekonomistów
 • Głównych księgowych
 • Dyrektorów finansowych
 • Kontrolerów kosztów
 • Kadrę zarządzającą firm ciepłowniczych

Więcej szczegółowych informacji znaleźć można pod adresem:
http://cbepolska.pl/pl/warsztaty-taryfy-dla-ciepla.html

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA