Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ubezpieczenie domu. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ubezpieczenie domu.
Ubezpieczenia mieszkania lub domu - o czym trzeba pamiętać
Aktualizacja: 06.11.2020
Ubezpieczając dom lub mieszkanie właściciele nie zawsze kupują ubezpieczenie z właściwym zakresem ochrony. Jak nie popełnić błędów przy zakupie polisy ubezpieczeniowej? Jak dostosować wysokość składki do faktycznej wartości nieruchomości i ubezpieczanego mienia? »
Ubezpieczenie domu jednorodzinnego – jak wybrać najlepszą polisę?
Aktualizacja: 18.03.2014
Coraz częściej ubezpieczamy nasz dom od pożaru, uderzenia pojazdu, zalania czy gradu. Dzięki temu czujemy, że polisa ubezpieczeniowa pomoże nam w likwidacji poniesionych szkód. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze polisy? Jakie minimalne zabezpieczenia musimy posiadać żeby ubiegać się o polisę? Co to znaczy home assistance? Jak zmniejszyć wysokość składek na ubezpieczenie domu jednorodzinnego? »
Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?
Aktualizacja: 18.03.2014
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie mieszkania? Na jaką sumę ubezpieczyć mieszkanie? Czy ubezpieczając mieszkanie, można wynegocjować zniżkę? Zobacz poradnik. »
OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia mieszkania
Aktualizacja: 18.03.2014
Podpisując umowę ubezpieczenia wraz z polisą otrzymujemy ogólne warunki ubezpieczenia zwane w skrócie OWU. Agent lub pośrednik ubezpieczeniowy zobowiązany jest do przekazania klientowi OWU wraz z polisą, ponieważ tylko taki komplet dokumentów zawiera pełną informację na temat zakresu i warunków ubezpieczenia. »
Ubezpieczenie mieszkania lub domu – na co zwrócić uwagę?
Aktualizacja: 18.03.2014
Mając dobre ubezpieczenie nieruchomości właściciel mieszkania lub domu może spać spokojnie wiedząc, że jego majątek jest właściwie zabezpieczony i że w razie różnych nieprzewidzianych zdarzeń może liczyć na wypłatę odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego. Ale co to oznacza „dobre” ubezpieczenie i na co szczególnie zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia? »
Łatwiejsza kwalifikacja urządzeń grzewczych i materiałów w programie „Czyste Powietrze”