Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.
Aktualizacja: 04.05.2012
Podatnik zamierza założyć zakład optyczny i świadczyć różnego rodzaju usługi, m.in. badanie wzroku, wykonywanie okularów, a także sprzedaż soczewek optycznych, naprawa oprawek. Czy może do rozliczeń wybrać ryczałt i jaką powinien stosować stawkę. »
Usługi medyczne dla osób fizycznych nieprowadzących działalności a ryczałt
Aktualizacja: 04.05.2012
Pielęgniarka wspólnie z lekarzem zamierzają świadczyć usługi medyczne osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej. Czy do rozliczeń mogą wybrać ryczałt? »
Umowy najmu mieszkania – jaki podatek wybrać?
Aktualizacja: 10.10.2011
Jeżeli wynajmujesz mieszkanie i posiadasz umowę najmu lokalu, masz coraz mniej czasu na decyzję, jaki podatek będziesz płacić. Zgłoś się niezwłocznie z umową najmu do Urzędu Skarbowego, żeby odprowadzić podatek w wysokości 8,5% od przychodów z najmu. »
Jak wypłacać wynagrodzenie przy umowie agencyjnej?
Aktualizacja: 24.11.2011
Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na nawiązanie współpracy z innymi podmiotami osobiście, czasem jednak korzystają z pomocy pośredników. W jaki sposób określić w umowie wynagrodzenie agenta? Odpowiedzi znajdziesz w naszym poradniku. »
Czy podatek od zysków z wynajmu mieszkania można obniżyć?
Aktualizacja: 21.10.2010
Zyski z wynajmu nieruchomości można opodatkować na trzy sposoby. Podatek o najniższej stawce 8,5% paradoksalnie opłaca się jedynie w przypadku niewielkich kosztów utrzymania nieruchomości. Gdy właściciel przewiduje remont mieszkania najczęściej powinien doliczyć dochody z najmu do podatku rozliczanego na zasadach ogólnych według skali 18 i 32%. »
Wybór formy opodatkowania dochodów firmy
Aktualizacja: 11.09.2014
Jeżeli zakładasz swój biznes musisz zadecydować w jakiej formie będą opodatkowane dochody (przychody) firmy. Nie jest to oczywiście banalna kwestia. Trafna decyzja może przynieść firmie spore oszczędności. »
Aktualizacja: 08.03.2011
W poradniku w sposób jasny i przejrzysty opisane zostały sytuacje i warunki, na jakich można wybrać ryczałt ewidencjonowany oraz wskazano kto nie może skorzystać z tej formy opodatkowania. Pozycja ta pozwala również na podjęcie decyzji, czy ryczałt ewidencjonowany jest właściwą formą opodatkowania. Wyjaśnione zostały przypadki, w których traci się prawo do ryczałtu oraz jaka jest wysokość obciążenia podatkowego, a więc według jakich stawek opodatkowane są poszczególne rodzaje działalności gospodarczej. »
Aktualizacja: 01.12.2011
Jaki jest limit dla ryczałtu ewidencjonowanego płaconego przez przedsiębiorcę w 2009 roku? Czy ryczałtowcy mogą ulgowo rozliczać sprzedaż nieruchomości? »
Kto może płacić ryczałt ewidencjonowany?
Aktualizacja: 01.12.2011
Opodatkowanie w formie ryczałtu ewidencjonowanego mogą wybrać podatnicy, którzy 1) w roku poprzedzającym rok podatkowy: a) uzyskali przychody z tej działalności, prowadzonej wyłącznie samodzielnie, w wysokości nieprzekraczającej 150 000 euro, lub b) uzyskali przychody wyłącznie z działalności prowadzonej w formie spółki, a suma przychodów wspólników spółki z tej działalności nie przekroczyła kwoty 150 000 euro, 2) rozpoczną wykonywanie działalności w roku podatkowym i nie korzystają z opodatkowania w formie karty podatkowej - bez względu na wysokość przychodów. »
Jak wybrać formę opodatkowania dochodów?
Aktualizacja: 16.12.2011
Decydując się na prowadzenie działalności gospodarczej można i trzeba nie tylko dokonać wyboru formy jej prowadzenia, ale również zasad rozliczania podatku dochodowego. »
Łatwiejsza kwalifikacja urządzeń grzewczych i materiałów w programie „Czyste Powietrze”