Kategorie

Skrzyżowanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Skrzyżowanie równorzędne: jak przebiega na nim pierwszeństwo, gdzie można je spotkać i jaki znak je wyznacza? To pytania, na które odpowiemy dziś.
Skrzyżowanie w kształcie litery T, czyli dziś przeanalizujemy przypadek, z którym można spotkać się np. na uliczkach osiedlowych.
Dla pojęcia zielonej strzałki w prawo kluczowa jest linia zatrzymania. Co jednak w sytuacji, w której zarządca drogi jej nie wyznaczył?
Który pas ma pierwszeństwo na rondzie? To kwestia, którą poruszyliśmy w dzisiejszym materiale. Sprawdźcie jak nie spowodować kolizji.
Podstawą dla każdego kierowcy jest znajomość znaków i przepisów. Zaraz obok nich pojawia się jednak zasada prawej ręki. Co oznacza?
Znaki ograniczenia prędkości są kluczowe dla kierowców. Szczególnie w sytuacji, w której przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym może się skończyć utratą prawa jazdy. Co oznacza zatem ograniczenie prędkości do najbliższego skrzyżowania?
Wielu kierowców niestety nie zna dokładnie przepisów dotyczących skręcania i zawracania na skrzyżowaniach. Trzeba pamiętać, że zawracanie jest manewrem odmiennym, niż skręcanie, chociaż pierwsza faza obu tych manewrów wydaje się bardzo podobna.
Czy można skręcić w prawo na zielonej strzałce, gdy policjant kieruje ruchem? Dla wielu zmotoryzowanych problem stanowi interpretacja przepisów w przypadku, gdy na skrzyżowaniu policjant kieruje ruchem ale sygnalizacja świetlna jest włączona.
Władze Lublina postanowiły przebudować skrzyżowanie alej Solidarności i Sikorskiego i usprawnić przez to ruch w centrum miasta. Nowy węzeł komunikacyjny będzie kosztował prawie 66 mln zł.
Czy można przejechać przez skrzyżowanie na żółtym świetle? Można, ale tylko w jednej, określonej sytuacji. Każdy kierowca powinien pamiętać, że żółte światło to nie to samo co zielone.
Sygnalizator kierunkowy S-3 nakazujący skręt w lewo zabrania kierowcom zawracania na skrzyżowaniu. Jak się okazuje mało osób zdaje sobie z tego sprawę.