reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama

Temat: skrzyżowanie

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu skrzyżowanie. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące skrzyżowanie.

Skrzyżowanie w kształcie litery T: kto ma pierwszeństwo?

Aktualizacja: 05.03.2021

Skrzyżowanie w kształcie litery T, czyli dziś przeanalizujemy przypadek, z którym można spotkać się np. na uliczkach osiedlowych. »

Zielona strzałka a linia zatrzymania. Gdzie zatrzymać auto?

Aktualizacja: 18.11.2020

Dla pojęcia zielonej strzałki w prawo kluczowa jest linia zatrzymania. Co jednak w sytuacji, w której zarządca drogi jej nie wyznaczył? »

Który pas ma pierwszeństwo na rondzie?

Aktualizacja: 05.11.2020

Który pas ma pierwszeństwo na rondzie? To kwestia, którą poruszyliśmy w dzisiejszym materiale. Sprawdźcie jak nie spowodować kolizji. »

Zasada prawej ręki: co oznacza i kiedy ją stosujemy?

Aktualizacja: 12.10.2020

Podstawą dla każdego kierowcy jest znajomość znaków i przepisów. Zaraz obok nich pojawia się jednak zasada prawej ręki. Co oznacza? »

Ograniczenie prędkości do najbliższego skrzyżowania. Co to znaczy?

Aktualizacja: 01.07.2020

Znaki ograniczenia prędkości są kluczowe dla kierowców. Szczególnie w sytuacji, w której przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym może się skończyć utratą prawa jazdy. Co oznacza zatem ograniczenie prędkości do najbliższego skrzyżowania? »

Skręcanie i zawracanie na skrzyżowaniu

Aktualizacja: 22.09.2017

Wielu kierowców niestety nie zna dokładnie przepisów dotyczących skręcania i zawracania na skrzyżowaniach. Trzeba pamiętać, że zawracanie jest manewrem odmiennym, niż skręcanie, chociaż pierwsza faza obu tych manewrów wydaje się bardzo podobna. »

Czy można skręcić w prawo na zielonej strzałce, gdy policjant kieruje ruchem?

Aktualizacja: 10.02.2017

Czy można skręcić w prawo na zielonej strzałce, gdy policjant kieruje ruchem? Dla wielu zmotoryzowanych problem stanowi interpretacja przepisów w przypadku, gdy na skrzyżowaniu policjant kieruje ruchem ale sygnalizacja świetlna jest włączona. »

Ile kosztuje wybudowanie skrzyżowania?

Aktualizacja: 18.01.2016

Władze Lublina postanowiły przebudować skrzyżowanie alej Solidarności i Sikorskiego i usprawnić przez to ruch w centrum miasta. Nowy węzeł komunikacyjny będzie kosztował prawie 66 mln zł. »

Czy można przejeżdżać przez skrzyżowanie na żółtym świetle?

Aktualizacja: 10.02.2015

Czy można przejechać przez skrzyżowanie na żółtym świetle? Można, ale tylko w jednej, określonej sytuacji. Każdy kierowca powinien pamiętać, że żółte światło to nie to samo co zielone. »

Zawracanie na lewoskręcie - sygnalizator S-3e

Aktualizacja: 24.02.2014

Sygnalizator kierunkowy S-3 nakazujący skręt w lewo zabrania kierowcom zawracania na skrzyżowaniu. Jak się okazuje mało osób zdaje sobie z tego sprawę. »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Salomon Finance

doradztwo kredytowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama