| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Temat: oszczędzanie w domu

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu oszczędzanie w domu. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące oszczędzanie w domu.

Co oznaczają etykiety energetyczne

Aktualizacja: 30.10.2009

Etykieta energetyczna – zawiera informacje o klasie energetycznej danego urządzenia, czyli o poziomie zużycia energii sprzętu gospodarstwa domowego. Prawo unijne wymaga, aby wszystkie urządzenia AGD posiadały etykiety energetyczne. »

Solary, tania energia słoneczna

Aktualizacja: 30.10.2009

Kolektory słoneczne, solary, zyskują w Polsce coraz większą popularność. Rosnące w ostatnim czasie koszty energii powodują, że na dachach domków jednorodzinnych coraz częściej pojawiają się konstrukcje kolektorów słonecznych. Montaż solarów może przynieść sporą ulgę domowemu budżetowi. »

Kuchenne oszczędności

Aktualizacja: 17.03.2010

Według badań sondażowych przeciętna rodzina ponad połowę swojego budżetu domowego wydaje na produkty żywnościowe. Tu właśnie można zaoszczędzić najwięcej. Nie trzeba się wcale ograniczać, wystarczy rozsądnie planować zakupy »

Budżetowanie z wykorzystaniem kopert

Aktualizacja: 28.10.2009

Jednym ze starszych sposobów konstruowania domowego budżetu jest system kopert. Polega on na odkładaniu pieniędzy na określone wydatki do specjalnie przygotowanych w tym celu kopert. »

Konstruowanie budżetu domowego

Aktualizacja: 28.10.2009

W budżecie domowym, najważniejszym składnikiem jest sam budżet. To od tego, w jaki sposób jest on skonstruowany, z jakich części się składa, zależy w istocie, czy będziesz męczył się z zarządzaniem swoimi wydatkami, czy nie. »

Nie wpadaj w rutynę

Aktualizacja: 28.10.2009

Czy robisz coś w swoim życiu, co jest częścią twojego zwykłego dnia od tak dawna, że nawet nie zastanawiasz się nad tym, czy te zachowanie przynosi ci więcej dobrego, niż złego, czy po prostu wykonujesz je jako nawyk, bo do tego się po prostu przyzwyczaiłeś? Jeśli tak jest, to wpadłeś w rutynę, która może stanowić spore niebezpieczeństwo dla twoich finansów. »

Jak zmniejszyć rachunki za prąd

Aktualizacja: 28.01.2010

Pokaźną pozycją w budżecie domowym są zazwyczaj opłaty za energię elektryczną. Warto więc zastanowić się, zwłaszcza przy rosnących cenach prądu, jak zmniejszyć jego zużycie. »

Czy opłaca się wysyłać żonę do pracy?

Aktualizacja: 28.10.2009

Najczęściej, gdy w młodym małżeństwie pojawi się pierwsze dziecko, rodzinę trudno wyżywić z jednej tylko pasji. Po urlopie macierzyńskim, żona zaczyna szukać pracy. Czy to jednak się opłaca? »

Środki czystości domowej roboty

Aktualizacja: 30.10.2009

Wydatki na chemiczne środki czystości to bardzo często znaczna część naszego domowego budżetu. Jest to jednak kategoria wydatków na której najłatwiej zaoszczędzić. »

Samodzielne usuwanie plam

Aktualizacja: 30.10.2009

Chcąc żyć oszczędnie, nie kupując zbyt często nowych ubrań, spotkamy się wcześniej, czy później z koniecznością samodzielnego usuwania plam z odzieży. »

Jak oszczędnie ugotować makaron

Aktualizacja: 30.10.2009

Bardzo często nie doceniamy, jak dużo możemy zaoszczędzić podczas czynności wykonywanych cyklicznie, niemal codziennie. Przykładem może być tu gotowanie makaronu. »

Proste oszczędności

Aktualizacja: 28.10.2009

Istnieje kilka prostych, konkretnych sposobów na rozpoczęcie oszczędzania od razu. Pieniądze zaoszczędzimy w tym samym momencie, w którym zaczniesz dany sposób stosować w praktyce. »

Sposoby oszczędzania w domu

Aktualizacja: 28.01.2010

Kilka prostych, łatwych i konkretnych sposobów na rozpoczęcie natychmiastowego oszczędzania, z podziałem na odpowiednie kategorie. »

8 sposobów na rozpoczęcie oszczędzania od zaraz

Aktualizacja: 22.10.2009

Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak dużo pieniędzy zaoszczędzić możemy w naszym budżecie domowym pracując nad naszymi codziennymi nawykami. Przedstawiamy 8 prostych sposobów na codzienne oszczędności. »

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »