Kategorie

Opłaty za autostrady

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Do końca września kierowcy mogą korzystać ze zniżek za przejazd autostradami. Warunkiem jest zarejestrowanie w systemie e-TOLL.
Bramka automatyczna, autostrada - czyli jak stać się trzykrotnie szybszym podczas dokonywania płatności za przejazd drogami.
e-TOLL: rejestracja jest mocno skomplikowana? Zaraz opowiemy o tym, jak wprowadzić dane o pojeździe do systemu.
Kto musi korzystać z e-TOLL? Niedługo stosowanie elektronicznych opłat za drogi stanie się obowiązkowe w przypadku kierujących...
e-TOLL: rejestracja do systemu jest skomplikowana? W żadnym razie! Teraz rejestrację można autoryzować nawet mObywatelem.
Zmiany w ustawie o autostradach płatnych to przede wszystkim furtka do… inwigilacji obywateli, a nie wydajna metoda poboru opłat – uważają Pracodawcy RP.
Z aplikacją Yanosik podjeżdżacie do bramki na autostradzie i zamiast zatrzymać się w kolejce do okienka, możecie skorzystać z systemu automatycznego poboru opłat. To wygodniejsze i sporo... tańsze!
Od 2020 r. za przejazd niemieckimi autostradami trzeba będzie zapłacić - poinformował Minister transportu RFN Andreas Scheuer. Cena winiety uzależniona będzie od okresu ważności, pojemności silnika pojazdu i szkodliwości wydzielanych przez niego spalin. Nie są jeszcze znane orientacyjne koszty winiet, jednak opłaty de facto obciążać będą tylko obcokrajowców - Niemcy będą mogli odliczyć koszty winiet od podatku drogowego.
Koncesjonariusz autostrady A4 - spółka Stalexport Autostrada Małopolska, chce podnieść opłaty za przejazd A4. Od 1 marca 2019 r. cena przejazdu wzrośnie z 30 zł do 35 zł. Podwyżki nie będą jednak dotyczyć motocykli, samochodów osobowych i dostawczych o dwóch osiach, ale bez przyczep i nie wyposażonych w tylne koło bliźniacze.
Od 4 lipca 2018 r. kierowcy jadący koncesyjnym odcinkiem autostrady A1 mogą korzystać z nowej metody płatności automatycznej - AmberGo, ułatwiającej płatności za przejazd.
Każdy z kierowców może znaleźć się w sytuacji, w której nie będzie mógł zapłacić za paliwo, nawet nie z własnej winy. Zepsuty terminal albo awaria w banku może przeszkodzić w płatności, w każdym miejscu. Co zrobić w sytuacji, gdy taka sytuacja spotka nas na stacji benzynowej lub na autostradowych bramkach?
Według Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa planowane wprowadzenie opłat za przejazd niemieckimi drogami stanowi naruszenie zasady niedyskryminacji zapisanej w art. 18 Traktatu o Funkcjonowaniu UE. Wątpliwości budzą plany w ramach których niemieccy obywatele mieliby uzyskiwać ulgę podatkową w wysokości poniesionych opłat za korzystanie z dróg.
Czy będą podnoszone bramki na autostradach podczas wzmożonego ruchu? Będą, ale przy okazji wrosną opłaty za przejazd. O ile?
Ile kosztuje przejazd polskimi autostradami? Poniżej przedstawiamy wysokość opłat za przejazd autostradami A1, A2 i A4.
Od 1 marca 2016 r. wzrastają opłaty za przejazd autostradą A2 na odcinku między Nowym Tomyślem a Koninem.
Dzięki elektronicznemu poborowi opłat za przejazd autostradami polscy kierowcy będą mogli zaoszczędzić nawet 1,5 miliarda złotych rocznie. Z kolei budżet państwa zaoszczędzi około 900 mln zł rocznie. To opinia ekspertów.
Niemcy w 2016 r. wprowadzą opłaty za przejazd samochodów osobowych po drogach. Myto nie będzie pobierane za korzystanie ze wszystkich dróg, a tylko za przejazd autostradami. Jak wysokie będą opłaty?
Trwa dyskusja na temat planów Niemiec odnośnie wprowadzenia opłat za przejazd autostradami. Wszystko wskazuje na to, że sposób w jaki ma funkcjonować system jest niezgodny z prawem UE.