Kategorie

Holowanie samochodu

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Prawo reguluje sytuację na drodze. Odnosi się też do takich terminów jak holowanie pojazdu. Przepisy określają jak powinni zachować się kierowcy.
Dziś opowiemy o tym, jak powinno wyglądać holowanie samochodu. O czym powinni pamiętać kierowcy i jak przygotować pojazdy?
Holowanie uszkodzonego auta do warsztatu może być bardzo kosztowne. Sprawdzamy, czy ubezpieczenie OC sprawcy wypadku powinno pokryć wszystkie takie wydatki.
Dobór haka holowniczego do samochodu to niełatwe zadanie. Jakie parametry trzeba uwzględnić? Na co zwrócić uwagę?
Ponad 30% linek holowniczych dostępnych na polskim rynku wzbudziło zastrzeżenia UOKiK. Jakie były najczęstsze uwagi inspektorów?
Jak prawidłowo holować samochód? Wbrew pozorom niewielu kierowców nie łamie prawa holując inny pojazd.
Każdy podróżujący samochodem musi być przygotowany na ewentualność awarii. Poradzimy Wam, jak bezpiecznie holować samochód, gdy nie da się go naprawić na miejscu.
Wiedza na temat holowania auta przyda się każdemu kierowcy. Oto garść najważniejszych wskazówek na ten temat.
Nie zawsze można holować auto za pomocą elastycznej linki. Czasem konieczne jest zamocowanie tzw. sztywnego połączenia. Zobacz kiedy można stosować sztywny hol?
Holowanie samochodu to zjawisko popularne na polskich drogach. Jednak nie zawsze można holować pojazd silnikowy. Kiedy można holować samochód?